Restauracja Rooster w Krakowie

  • 2

Restauracja Rooster znajduje się w pobliżu centrum Krakowa, na ulicy Szczepańskiej. Rooster to lokal w amerykańskim stylu.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Restauracja Rooster w Krakowie

Restauracja Rooster znajduje się w pobliżu centrum Krakowa, na ulicy Szczepańskiej.Otwarta jest od niedz. do czw. 11.00-24.00, zaś pt-sob.11.00-1.00

Obsługa jest bardzo miła, wspaniały klimat tworzą zawsze uśmiechnięte kelnerki. Wnętrze przypomina amerykańską restaurację przy ulicy "Route 66" z lat 60-tych.

W restauracji są trzy sale, dwie dla osób palących, jedna zaś w ustroniu od dymu papierosowego. Te pierwsze mieszczą w sumie ok.100 osób, a trzecia ok. 30 osób.

Można tu znaleźć przysmaki z kuchni polskiej ale także z kuchni amerykańskiej. Jest także specjalne menu dla dzieci. Dla dorosłych polecam "Shawarma Rooster"(mięso z kurczaka z grilla, surówka lub warzywa grillowane, frytki lub ryż lub ziemniaczki, sosy), "Dużą deskę Rooster"(żeberka, szaszłyki z polędwicy, skrzydełka i polędwiczki z kurczaka, surówka lub warzywa grillowane, ziemniaczki, frytki lub ryż lub ziemniaki, sosy) oraz "Farmer burger" (mięso mielone wołowe i boczek z grilla, surówka lub warzywa grillowane, frytki, ryż lub ziemniaczki, sosy).

Jak możemy zauważyć zawsze mamy do wyboru frytki, ryż lub ziemniaczki, dostajemy trzy rodzaje sosów oraz zawsze na przekąskę popcorn.

Polecam też "Sałatkę Wegetariańską" (sałata, pomidor, ogórek, papryka, oliwki, ser feta, pieczywo), pieczywo także do wyboru, czosnkowe, lub zwykłe.

Jest także bardzo duży wybór makaronów, od Spaghetti Carbonara, po Penne z łososiem, czy Lasagne bolognese.

Ryby jakie znajdziemy w menu to panga, łosoś, pstrąg oraz krewetki. Restauracja posiada także szeroki wybór alkoholi.

Restaurację Rooster w Krakowie polecam na śniadania ("Big sandwich z boczkiem lub kurczakiem"), na obiady, jak też na kolacje biznesowe, spotkania ze znajomymi czy spotkania rodzinne. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Laureat konkursu Książka za opis restauracji