Smaczna Wielkanoc w Krakowie

  • 2

Szukasz pomysłu na spędzenie wolnego czasu w święta Wielkiejnocy? Wybierz się na niezwykle pyszne Targi Wielkanocne do Krakowa 15-25 kwietnia 2011

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Smaczna Wielkanoc w Krakowie
Do Wielkanocnych przygotowań mają zachęcić nas licznie organizowane jarmarki, wsród nich znaleźć można trwające 10 dni Targi Wielkanocne w Krakowie.

W tym roku przyjedzie pięćdziesięciu producentów z Polski, a także z zagranicy. Kupcy wystawią regionale produkty żywnościowe i świątecznie przysmaki, których nie zabraknie na tegorocznym stole. Na pewno pojawią się tradycyjne wielkanocne potrawy: żur, zupa chrzanowa, smaczne wędliny, jaja serowowane na milion sposobów, a na deser  pyszne mazurki i baby piaskowe.

Zaproszenie kierowane jest do smakoszy i ludzi kochających jedzenie, którzy z chęcią oddadzą się degustacji i zakupom.

Stroiki, barwne pisanki, palmy, obrusy, ręcznie malowana porcelana, wyroby z masy solnej, z siana lub z drewna, te i wiele innych skarbów będzie można znaleźć na Krakowskim Rynku. Targi Wielaknocne to jedno z największych wydarzeń w kraju tak dobrze promujących kulturę ludową, świąteczne tradycje, lokalne wyroby, a przede wszystystkim regionalne, smaczne potrawy i smakołyki.

Targom towarzyszą konkursy, pokazy palm i obrzędów wielkanocnych, warsztaty malowania pisanek i kartek świątecznych, nauka tańców ludowych i narodowych oraz zwyczaje kultywujące tradycje śmigusa-dyngusa.