Soda oczyszczona - najlepszy środek do sprzątania!

  • 4

Szukasz produktu, który poradzi sobie prawie z każdym brudem? Prawdopodobnie masz go w kuchni! Sprawdź co możesz wyczyścić razem z sodą oczyszczoną.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Soda oczyszczona - najlepszy środek do sprzątania!
fot. Fotolia
Soda oczyszczana w kuchni ma wszechstronne zastosowanie. Można na niej piec, ale również dzięki niej sprzątać. Jest niezastąpiona, ponieważ podczas sprzątania z powodzeniem zastąpi inne, zdecydowanie bardziej toksyczne środki. Jeśli więc masz dziecko w domu lub cenisz ekologię, użyj sody! Sprawdź czy wiedziałeś/łaś o wszystkich sposobach na jej wykorzystanie!

Soda oczyszczona usuwa z dłoni oraz z deski do krojenia zapach czosnku i cebuli. Z powodzeniem czyści wszystkie kuchenne sprzęty. Za jej pomocą doczyścisz dokładnie lodówkę usuwając z niej niepożądane aromaty. Sodą możesz też zlikwidować nalot z kawy czy herbaty. Po jej użyciu zmniejsza się ryzyko zardzewienia. Kiedy pierzesz możesz ją dodać do pralki. Zmiękcza wodę, a dzięki temu i pranie. Skutecznie czyści okna, doprowadza do białości fugi, ułatwia pranie dywanów, dopieranie plam po kawie i herbacie. Działa też odświeżająco. Poza lodówką możesz też usunąć brzydki zapach z butów oraz szafy. Dodając ją do wody w spryskiwaczu uzyskujesz swój własny aerozol. Rozpylając go likwidujesz nieładne zapachy. Dodatkowo możesz wkroplić np. sok z cytryny i mieć domowy, niedrogi odświeżacz. A może denerwuje Cię brudne żelazko? Nic prostszego! Odrobina sody i jest doczyszczone na błysk!

Zalety sprzątania za pomocą sody
Soda oczyszczona to środek w pełni biodegradowalny. Rozkłada się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Co więcej, nie jest szkodliwa dla człowieka. Jej spożycie nie grozi zatruciem i co ważne nie jest substancją łatwo palną, czyli wyjątkowo bezpieczną.