Sok z marchewki i selera

Jednodniowy Sok Marchwiowo – Selerowy Ogrody Natury może stać się naszą pomocą w walce z zimowym przygnębieniem i codziennym stresem.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Sok z marchewki i selera

Przed laty wierzono, że bulwa selera przynosi szczęście. Jest w tym źdźbło prawdy – prozdrowotne oddziaływanie selera pomoże nam długo cieszyć się dobrym zdrowiem, kondycją i urodą. Warto wiedzieć również o tym, że seler ma moc kojenia zszarganych nerwów – zawarte w nim składniki mają działanie uspokajające i przeciwdepresyjne.

Marchewka z selerem!

Nie bez powodu po sok z marchwi i selera chętnie sięgają gwiazdy, dla których priorytetem jest atrakcyjny, opierający się upływowi czasu wygląd. Witaminy A i E, czyli przeciwutleniacze, znakomicie służą skórze: przyspieszają regenerację naskórka, utrzymują prawidłowe nawilżenie i neutralizują działanie wolnych rodników, natomiast beta-karoten nadaje cerze piękny odcień niezależnie od pory roku. Jednodniowy Sok Marchwiowo-Selerowy Ogrody Natury przyda się wszystkim, którzy marzą o smukłej sylwetce: 100 g selera zawiera jedynie 7 kcal! Sok z marchwi i selera nie jest sztucznie dosładzany, a jego wytrawna nuta będzie pysznym akcentem diety odchudzającej. Zalety Jednodniowego Soku Marchwiowo – Selerowego Ogrody Natury doceni także każdy, kto decyduje się na oczyszczenie organizmu. Połączona moc marchewki i selera skutecznie wymiata pochodzące z pożywienia lub przemiany materii toksyny, mogące prowadzić do gorszego samopoczucia lub nawet poważnych schorzeń, na przykład artretyzmu. Marchew i seler przynoszą nieocenione korzyści całemu układowi pokarmowemu: ułatwiają trawienie, przeciwdziałają zaparciom oraz pobudzają produkcję żółci, zapobiegając jednocześnie powstawaniu kamieni. Marchew i seler pozytywnie wpływają też na pracę nerek i pęcherza moczowego. Seler niesie pomoc również przy dużo poważniejszych schorzeniach: gośćcu, reumatyzmie czy bolesnym miesiączkowaniu. Dzięki jeszcze jednemu istotnemu składnikowi selera, odkrytej niedawno tajemniczej „witaminie U”, czyli anti-ulcus-factor, mogą liczyć na znaczną ulgę ci, którzy cierpią z powodu choroby wrzodowej.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że seler ma działanie afrodyzjaku, które doceniali m.in. cesarze rzymscy oraz Madame de Pompadour. Warto więc wypróbować działanie swojskiego selera i podczas romantycznej kolacji, zamiast kosztownych ostryg i szparagów, podać szklankę Jednodniowego Soku Marchwiowo – Selerowego Ogrody Natury.
Jednodniowy Sok Marchwiowo – Selerowy Ogrody Natury
Producent: Ogrody Natury, poj.: 225 ml, cena: ok. 2,20 zł.

Przepisy - dania z selerem