Mrożona herbata na imprezy

Lipton Ice Tea podsuwa ciekawe przepisy na mrożoną herbatę oraz lekkie drinki w sam raz na imprezy.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Mrożona herbata na imprezy
Czarna, biała, zielona a nawet czerwona – w postaci mrożonej herbaty każdy gatunek liściastego napoju doskonale ugasi pragnienie w gorące letnie dni. Nie tylko zróżnicowany smak jej odmian ale również mnogość sposobów przyrządzania uczyni z mrożonej herbaty gwiazdę letnich spotkań towarzyskich. Specjalista od herbat mrożonych – marka Lipton Ice Tea radzi jak ugasić pragnienie oraz jak przyrządzić, doskonałe na wieczorne spotkania towarzyskie, lekkie drinki.

Najlepsza na upał - mrożona herbata
Lato to czas gdy możemy w pełni cieszyć się życiem. Piękna pogoda sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, którym towarzyszy dobre jedzenie i picie. Miłym zaskoczeniem dla gości będzie przygotowana w domowym zaciszu mrożona herbata, która doskonale ugasi pragnienie i orzeźwi podczas letnich upałów. Tym którzy nie mają czasu przygotować napoju samodzielnie marka Lipton proponuje gotowe herbaty mrożone - Lipton Ice Tea. Wysoka jakość tych naturalnych napojów w połączeniu z szerokim portfolio gatunków i smaków, gwarantuje orzeźwienie i sukces towarzyski. Do wyboru mamy czarne herbaty Lipton Ice Tea: Lemon i Peach, herbaty zielone: Lipton Green Tea, czy obecną od niedawna na naszym rynku Lipton Green Apple, a także Lipton Red Tea (czerwona) i Lipton White Tea (biała)

Herbaciana niespodzianka
Herbata mrożona doskonale sprawdzi się także podczas nastrojowych wieczornych imprez... w postaci orzeźwiającego drinka. Oto kilka przepisów, które pomogą zaskoczyć znajomych:

Propozycja 1 – wyszukany koktajl na letnie dni.
Zmieszaj 4 miarki Lipton Ice Tea Lemon z odrobiną nalewki ziołowej, jedną łyżeczką syropu cukrowego i 1 i ½ miarki koniaku. Zmieszane składniki należy podać z lodem i plasterkiem cytryny.

Propozycja 2 – orzeźwiający drink jabłkowy
Zmieszaj 50 ml białego rumu z mrożoną herbatą o smaku zielonego jabłka (Lipton Green Apple Ice Tea) i świeżą miętą. Zmieszane składniki należy podać w wysokiej szklance ze słomką. Do całości dodaj lodu i przyozdób listkiem mięty.

Propozycja 3 – delikatny drink na relaksujące popołudnie.
Zmieszaj ½ miarki whisky, ½ miarki likieru na bazie whiskey i Lipton Ice Tea Peach. Najpierw zmieszaj w szklance whisky z likierem, później dopełnij całość mrożoną herbatą Lipton. Dodaj kostki lodu.

Propozycja 4 – zaskakujący smak w sam raz na popołudnie z przyjaciółmi w ogródku.
Do tego przepisu potrzeba 5 miarek Lipton Ice Tea Lemon, 1 i ½ miarki ostrego rumu i jednej łyżeczki soku cytrynowego. Składniki zmieszaj i serwuj w wysokich szklankach z lodem.

Propozycja 5 - kobiecy słodki drink o posmaku czekolady i wanilii idealny na wieczór
z przyjaciółkami.
Zmieszaj 1 i ½ miarki białego rumu z ½ miarki ciemnego kremu kakaowego oraz 4 miarkami Lipton Ice Tea White. Składniki należy zmieszać razem z lodem w shakerze. Serwować
w wysokich szklankach.