Polski Oktoberfest

Kto nie zna Oktoberfest? Wielkie święto, tradycyjnie odbywające się w Monachium skupia co roku około 6 milionów uczestników, którzy wypijają łącznie ponad 5 milionów litrów piwa! Restauracja „Na Skrajnej” w Ząbkach oferuje polskie dożynki chmielne. Szczegóły poniżej. Zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Polski Oktoberfest
fot. Fotolia
Kilka słów o Oktoberfest

Oktoberfest, dożynki chmielne sięgające tradycją 1810 roku, to dziś jeden z najbardziej znanych festynów ludowych na świecie. Do roku 1871 odbywał się w październiku, natomiast od roku 1872 początek imprezy został przesunięty na wrzesień. Miłośnicy piwa zjeżdżają co roku tłumnie do Monachium, ale również coraz częściej organizują obchody święta w swoich lokalnych społecznościach.

Bawarskie piwa, podawane w litrowych kuflach zwanych Mass, towarzyszą dobrej zabawie w międzynarodowym towarzystwie. Kelnerki i kelnerzy krążą między gośćmi z naręczem kufli, ubrani w tradycyjne folkowe stroje, a w tle gra ludowa muzyka.
 
Dożynki chmielne w Polsce

Restauracja „Na Skrajnej” również zaprasza wszystkich wielbicieli piwa i dobrej kuchni. Chamowniki (Monachijskie, Wiedeńskie, Pilzeńskie, Pszeniczne), Kaltenberg (w cenie promocyjnej 4,00zł!), Kult, Trzy sosny, Gniewosz, Noteckie to tylko kilka rodzajów piw, które można degustować „Na Skrajnej”. Szef kuchni także jest znakomicie przygotowany do święta – pieczona golonka podawana na kapuście zasmażanej (w promocyjnej cenie 34,00 zł) idealnie komponuje się z każdym piwem!
 
                                             
 
Celebrujmy zatem Oktoberfest wykorzystując ostatnie ciepłe dni jesieni i ciesząc się urokami rozległego leśnego ogrodu. Sosnowo-brzozowy lasek kryje mnóstwo atrakcji: „Ptasie zoo”, park linowy dla dzieci, plac zabaw, zielnik.
 
Tak jak w Bawarii, na Oktoberfest w „Na Skrajnej” można spędzić cały dzień, na zmianę oddając się odpoczynkowi na leżakach, zabawie z rodziną i przyjaciółmi oraz degustacji piw oraz kolejnych dań. Impreza odbędzie się w dniach 20 września – 5 października 2014 przy ul. Skrajna 1A w Ząbkach restauracja "Na skrajnej".
 

Informacja prasowa