Warszawski Festiwal Kultury Piwnej - II edycja

29 maja, czyli już w najbliższy czwartek rusza druga edycja Warszawskiego Festiwalu Kultury Piwnej. Zapowiada się świetna zabawa, wzbogacona wieloma atrakcjami. Wspólna degustacja piw z całego świata, piwne inspiracje kulinarne i liczne koncerty to tylko niektóre z nich.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Warszawski Festiwal Kultury Piwnej - II edycja
fot. Fotolia
To już druga edycja

Zeszłoroczny Festiwal Kultury Piwnej cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego Kompania Piwowarska zdecydowała się na kolejną odsłonę tego wydarzenia. Wielkie święto piwoszy rozpocznie się 29 maja i potrawa do 1 czerwca. Warszawski Festiwal Kultury Piwnej tradycyjnie odbędzie się na Błoniach Stadionu Narodowego. Przez 4 dni na wielbicieli tego złocistego trunku oprócz degustacji piwa, czekać będzie edukacja piwna, koncerty i ciekawe konkursy.


Znasz dobry przepis na przekąski do piwa? Dodaj go!
 
dodaj przepis

Piwna wiedza

Na Festiwalu Kultury Piwnej będzie można dowiedzieć się m.in. z jakich surowców warzy się piwo oraz jak wygląda sam proces warzenia tego trunku. Nie zabraknie też informacji na temat piwnych obyczajów oraz piwnych prawd i mitów. Przekazywanej wiedzy będzie towarzyszył fantastyczny biesiadny klimat.

festiwal kultury piwnej

                                              Zdjęcie: www.wfkp.pl

Smakołyki pod piwo

Nic tak nie pasuje do zimnego piwa jak smaczne jedzenie. Na tegorocznym Festiwalu Kultury Piwnej obok strefy piwnej stanie strefa gastronomiczna. Doborem dań do festiwalowego menu zajmie się słynny polski restaurator Artur Jarczyńki. Organizatorzy zapewniają dużą różnorodność potraw. Każde z serwowanych dań będzie pasowało do konkretnego gatunku piwa.

Znasz dobry przepis na przekąski do piwa? Dodaj go!
 
dodaj przepis
Inne atrakcje

Podczas festiwalu odbędzie się jedyny w Warszawie pokaz cervesario, czyli degustatorów piwa. Smak, zapach i wygląd piwa zostanie poddany ocenie prawdziwych znawców. Pokazy degustacyjne umilą liczne koncerty m.in. „Kapeli u Maxa”, „Panów z Twardej" i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej informacji i szczegółowy program festiwalu na stronie: www.wfkp.pl