Taniec z garami

  • 3

Taniec z garami to nowy program kulinarny, w którym Piotr Galiński przemierzając Mazury będzie gotował najciekawsze lokalne potrawy.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Taniec z garami
Taniec z garami to nowy program kulinarny, w którym Piotr Galiński przemierzając Mazury będzie gotował najciekawsze lokalne potrawy. Zobaczymy przepisy na dania ekologiczne nierzadko z produktów rosnących na mazurskiej łące.

6 października w ogólnopolskiej telewizji TVR rusza emisja nowego cyklu programów rozrywkowych o tematyce kulinarnej. Znany choreograf Piotr Galiński przemierzając Mazury będzie w kolejnych odcinkach gotował najciekawsze lokalne potrawy. Zobaczymy przepisy na dania ekologiczne nierzadko z produktów rosnących na mazurskiej łące.

Już 6 października na antenie kanału TVR swoją premierę będzie miał program kulinarny TANIEC Z GARAMI. Jego gospodarzem będzie znany między innymi z Tańca z Gwiazdami – Piotr Galiński, który oprócz fascynacji tańcem, zakochany jest również w gotowaniu i Mazurach, gdzie na co dzień mieszka.

Wiele osób słyszało o tym, że z pokrzyw lub mniszka lekarskiego czyli popularnego „mleczu” można przyrządzić coś do zjedzenia, ale mało kto wie jak to zrobić. Piotr Galiński w nowym cyklu programów TANIEC Z GARAMI nie tylko opowiada wraz z zaproszonymi gośćmi o uroczych zakątkach Krainy Tysiąca Jezior, ale zaprasza nas do domów swoich przyjaciół i wspólnie z nimi przygotowuje dla widzów naturalne, ciekawe lokalne specjały wykorzystując do tego miejscowe produkty i zioła bazując na dawnych i współczesnych przepisach.


     


I tak już w najbliższych odcinkach Gospodarz programu pokaże jak przygotować m.in. kartoflaka, sałatkę mazurską z mniszka lekarskiego oraz zupę pokrzywową. Dzięki przepisom przygotowanym przez Piotra Galińskiego i jego Gości będzie można nauczyć się przyrządzać potrawy, które z pewnością urozmaicą każdą „prywatną książkę kucharską” o ciekawe, ekologiczne i charakterystyczne mazurskie smaki.

Jednak TANEC Z GARAMI to nie tylko gotowanie. W czasie podróży kulinarnych po Mazurach, Piotr Galiński odwiedzi domy i gospodarstwa agroturystyczne gdzie w niezapomnianej scenerii lasów i jezior, rozmawia z bohaterami poszczególnych odcinków o kulturze, historii, pasjach i życiu codziennym.

Do TAŃCA Z GARAMI szukałem ciekawych miejsc i zakręconych na punkcie ekologii ludzi, zdrowego jedzenia i trybu życia. Potrawy, które pojawią się w programie przyrządzaliśmy wspólnie z takimi właśnie pasjonatami mazurskich potraw. Wszystko, co gotowaliśmy - wyszło naprawdę bosko, a co ważne, dania te można upichcić w każdym domu – jest jeden warunek – trzeba zdobyć zdrowe, dobrej jakości produkty. Potańczcie Państwo z garami razem ze mną, będzie naprawdę smacznie. Zapraszam – Piotr Galiński.

Program TANIEC Z GARAMI będzie można oglądać na antenie Telewizji  TVR w każdą niedzielę o godzinie 13:15 przez najbliższe 12 tygodni. Pierwszy odcinek już  6 października.Informacja prasowa