Tesco pamięta o zwierzętach

  • 2

Sieć hipermarketów TESCO dba nie tylko o swoich klientów. W 2007 roku zorganizowała niecodzienną akcję pomocy bezdomnym zwierzętom...

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Tesco pamięta o zwierzętach
Sieć hipermarketów TESCO dba nie tylko o swoich klientów. W 2007 roku zorganizowała niecodzienną akcję pomocy bezdomnym zwierzętom z wybranych schronisk w całym kraju. Kilku z nich sieć Teso przekazała w sumie 20 tysięcy złotych. W głosowaniu wzięło udział niemal 10 tysięcy klientów.

Akcja rozpoczęła się od niezwykłej promocji w sklepach Tesco. Kupując karmy dla zwierząt z nowej linii marki Tesco, mogliśmy się przyczynić do przekazania 10% ceny każdego z nich na rzecz bezdomnych zwierząt. Prowadzone równolegle głosowanie na stronie internetowej www.tesco.pl, miało na celu wyłonienie pięciu spośród 92 schronisk wskazanych przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami . Schroniska z najwyższą ilością przyznanych głosów otrzymały od Tesco wsparcie finansowe o łącznej wartości 20.000zł.

"Cieszymy się bardzo, że nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem osób, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. W głosowaniu wzięło udział niemal 10.000 internautów! Po raz pierwszy zorganizowaliśmy tego typu akcję i myślę, że warto ją powtarzać". – mówi Dorota Karwala, Kierownik ds. Rozwoju Marki.

Na liście szczęśliwców znalazły się ośrodki z Wrocławia, Piły, Zabrza, Żywca i Miedar k. Tarnowskich Gór. Każdy z nich otrzymał darowiznę od Tesco w kwocie 3.900 złotych.

Powodzenie, jakim cieszyła się akcja pokazuje, że pomoc bezdomnym zwierzętom jest potrzebna nie tylko "od święta".