Footvoley na stronie Pepsi

Nowa strona Pepsi poświęcona została dziedzinie sportu, która wzbudza na całym świecie coraz większe zainteresowanie – footvolley.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Footvoley na stronie Pepsi
Thierry Henry, Fernando Torres, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Kaká oraz Frank Lampard... to zawodnicy nowego dream team’u Pepsi!  Ciekawe informacje na ich temat oraz interesujące fakty dotyczące gry w siatkonogę*  (znanej na świecie pod nazwą footvolley) znajdują się na nowej stronie www.pepsi.pl. Profile piłkarzy dream teamu Pepsi, możliwość szczegółowego poznania zasad gry w footvolley i spróbowania swych sił w pojedynku online - to tylko część z jej licznych funkcjonalności.

Nowa strona Pepsi poświęcona została dziedzinie sportu, która wzbudza na całym świecie coraz większe zainteresowanie – footvolley. Dzięki swej formule, pozwalającej na doskonałą zabawę na plaży z przyjaciółmi, ten sport zyskuje coraz szersze grono sympatyków. Poświęconą mu stronę Pepsi podzieliło na cztery sekcje. W każdej z nich na internautów czekają liczne atrakcje.

Najbardziej rozbudowana sekcja - www.pepsi.pl/football umożliwia zapoznanie się z regułami jakimi należy się kierować podczas gry. Z zakładki „zasady” dowiemy się np. że w trakcie gry używać można wszystkich części ciała oprócz... rąk oraz, że gracz może za jednym podejściem dotknąć piłki tylko jeden raz.

Dodatkową atrakcją jest zakładka - „techniki”. Tu można zobaczyć jak wygląda np. „kopniak Kung-fu” w wykonaniu Messiego lub „kopniak rowerowy” Kaki. Szczegóły widowiskowych zagrywek zaprezentowano w postaci następujących po sobie zdjęć pozwalających śledzić ruch gracza.

Z kolei zakładka „profile graczy” pozwala miłośnikom footballu zapoznać się z najważniejszymi osiągnięciami swoich idoli. Który z graczy potrafi prowadzić grę lewą stopą? Który z nich zdobył najwięcej goli w historii Francji? Na www.pepsi.pl można będzie także posłuchać, co zawodnicy Pepsi myślą o sobie nawzajem. Jak Thierry Henry postrzega nowego zawodnika Pepsi Kakę lub co Messi myśli o Torresie? By się tego dowiedzieć wystarczy zajrzeć do „komentarzy”.

Kiedy już internauta zapozna się z dostępnymi na stronie informacjami i poradami może sprawdzić zdobytą o footvolley wiedzę w praktyce próbując swoich sił w wirtualnym meczu dostępnym w sekcji „gra”.

Na stronie można także obejrzeć jak powstawał spot reklamowy przedstawiający zmagania piłkarzy dream teamu w przygotowywaniu meczu footvolley oraz obejrzeć sam spot reklamowy, 60 sek. 

*Footvolley to dyscyplina sportu rozwijana w latach ‘20 w Czechach oraz w latach ‘60 w Brazylii. Gra łączy zasady siatkówki plażowej, tenisa oraz piłki nożnej. Jej mecze rozgrywane są na plaży na boisku o wymiarach boiska do siatkówki plażowej. Do gry stają dwie drużyny. Gracze mogą używać podczas gry wszystkich części ciała za wyjątkiem rąk.