Święto Kwiatów na Festiwalu Róż

  • 1

Mieszkańcy Warszawy i ich goście odwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, w którym odbyła się plenerowa impreza rodzinna – Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Święto Kwiatów na Festiwalu Róż
W lipcu w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz kolejny odbyło się Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż. Ogród jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane jest 160 odmian róż. Na założonej na początku XX wieku różance, można podziwiać unikalne odmiany, dostępne jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych. Podczas święta ogromne zainteresowanie wzbudziła ciekawa odmiana róży w kolorze niebieskim nazwana `Blue Moon`.

W ramach święta organizatorzy - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia zadbali o liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Miłośnicy kwiatów uczestniczyli w dwóch pokazach florystycznych prowadzonych przez Klub Florystów SITO, którego prezesem jest Anna Nizińska oraz znakomite florystyki - Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską.

W ogrodzie, oprócz róż ogrodowych, można było zobaczyć kompozycje z róż ciętych, oryginalne rzeźby kwiatowe wykonane przez znakomitych florystów (Monikę Bębenek, Magdalenę Birulę-Białynicką, Karolinę Ładyżyńską, Joannę Rospondek, Piotra Sekundę oraz Zygmunta Sieradzana), 14 bukietów, których autorzy wzięli udział w konkursie „BUKIET DLA ANNY”. Odbyła się również ekspozycja roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach, której towarzyszyła wystawa zdjęć.

Tłumy osób przyciągnął pokaz Salsy połączony z nauką, pokaz Flamenco i tańców Bollywood, występ znakomitego zespołu MC GYVER BAND, latynoskiej grupy VIRTUAL BAND oraz koncert muzyki klasycznej w wykonaniu beneficjantów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Odwiedzający ogród mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat cennych właściwości dzikiej róży, zapoznać się z techniką zdobienia – decoupage, obejrzeć i zakupić ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu, ceramikę z motywem kwiatowym oraz oryginalną biżuterię.  W ogrodzie można było zakupić sadzonki róż ogrodowych.

Najmłodsi wysłuchali pięknych bajek w interpretacji aktorki Sylwii Najah, wzięli udział w konkursie plastycznym z licznymi nagrodami oraz oddali się w ręce plastyczki, która pomalowała im buzie.
Imprezę poprowadził znany i lubiany uczestnik programu „Europa da się lubić” – Conrado Moreno.
Impreza miała charakter społeczny a jej celem było zachęcenie rodzin do obcowania z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Do odwiedzenia ogrodu zachęcała kolumna, składająca się z ozdobionych kwiatami motorów oraz kabrioletu. Podczas dwóch dni Ogród Botaniczny odwiedziło blisko 8 000 osób.