Co mówi o Tobie Twój ulubiony drink/rodzaj alkoholu?

  • 1

Czy wiesz, że wybierając konkretnego drinka zdradzasz pewne cechy swojego charakteru? Zobacz co mówi o Tobie ulubiony napój z procentami.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Co mówi o Tobie Twój ulubiony drink/rodzaj alkoholu?
fot. Fotolia
Spotkanie z przyjaciółkami, wyjście ze znajomymi po pracy, na mecz, eleganckie przyjęcie albo szalona impreza – większość z nas w takich sytuacjach popija jakiś napój alkoholowy. Czy wiesz jednak, że wybór drinka zdradza coś więcej niż tylko Twoje preferencje smakowe? Ulubiony alkohol może całkiem sporo powiedzieć o nas i towarzyszących nam osobach: o cechach charakteru, temperamencie, usposobieniu, skłonnościach i upodobaniach. Poznaj nasze krótkie zestawienie najczęściej spożywanych alkoholi i tym co mówią o osobach, które je wybierają. Oczywiście z pewnym marginesem błędu i przymrużeniem oka!

Wódka
Wódka to alkohol powszechnie dostępny i pity w dużych ilościach. To trunek dla ryzykantów – jeśli zaczynasz pić wódkę musisz mieć świadomość, że wiele może się jeszcze tego wieczoru wydarzyć. Choć niekoniecznie wszystko będziesz później pamiętać. Osoby wybierające wódkę charakteryzują się pragmatyzmem (łatwo ją dostać, szybko przynosi efekty) i przywiązaniem do tradycji (obowiązkowy trunek na większości przyjęć w Polsce).

Wino
Na imprezach piją je głównie kobiety, mężczyźni częściej wybierają wino do obiadu czy kolacji. Synonim elegancji i dobrego smaku (nawet jeśli popijamy wino tańsze od niejednej butelki wódki…). Osoby preferujące wino lubią spotkania z przyjaciółmi w mniejszym, bardziej kameralnym gronie, kiedy można spokojnie porozmawiać i wysłuchać co nasz rozmówca ma do powiedzenia.

Piwo
Ulubiony napój każdego prawdziwego kibica i miłośnika sportu. Osoby wybierające piwo są koleżeńskie, gościnne i zawsze można na nie liczyć. Chętnie spotykają się ze znajomymi i nie przegapią żadnej okazji do wyjścia i wspólnej zabawy. Dusze towarzystwa!

Tequila
Kolejny alkohol dla ryzykantów, ale też twardych zawodników. Jeśli lubisz tequile to lubisz też szalone, głośne imprezy, a znajomi cenią Cię za Twoje poczucie humoru i bezpośredniość.

Kolorowe drinki
To prawdziwe smakołyki dla osób lubiących poznawać nowe rzeczy i szukających nowych doznań. Po kolorowe, ekstra wyglądające drinki sięgają osoby ciekawe świata, towarzyskie i gotowe na wszystkie przygody, jakie przyniesie los.

Szampan
Szampan to ulubiony napój optymistów. Popijają go osoby wesołe, przyjaźnie nastawione do otaczającego świata. Fani szampana mogą łatwo wpadać w euforię i cieszyć się z drobiazgów. Jeśli kobieta wybiera szampana sygnalizuje otoczeniu, że chętnie wda się w niezobowiązujący flirt lub przelotną znajomość.

Whisky
Po whisky sięgają koneserzy alkoholu z wyrobionym gustem. Mogą ją sączyć w towarzystwie lub w samotności przy dobrym filmie czy książce. Cechują się opanowaniem i stonowaniem oraz skłonnością do prowadzenia ożywionych, przeciągających się do długich godzin nocnych intelektualnych dyskusji. Czy wiecie, że ulubionym alkoholem Ernesta Hemingwaya była właśnie whisky zagryzana… cebulą?