V Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Pokazy mistrzów kulinarnych, spotkania z ekspertami oraz liczne konkursy. To atrakcje jednej z największych, plenerowych imprez kulinarnych w Polsce.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
V Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
W tym roku czeka nas jubileuszowa V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Rynek Starego Miasta w Poznaniu jak co roku przyciągnie mieszkańców i turystów. Festiwal będzie trwał 4 dni: od 12 do 15 sierpnia.

Sto kramów stworzy Jarmark Dobrego Smaku. Będzie to okazja by spróbować i zakupić lokalne produkty takie jak bryndza podhalańska, regionalne miody, kaszubskie ryby czy mazurskie sery owcze. Produkty europejskie będą reprezentowane przez greckie oliwy, belgijskie piwa, bułgarskie papryczki oraz wina z Austrii. Będzie można także zaopatrzyć się w akcesoria kuchenne jak obrusy czy gliniane garnki.

Oferta gastronomiczna będzie oferować zarówno kiełbasy i szaszłyki jak i egzotyczne sushi oraz meksykańskie fajitas.
Oprawę muzyczna będą stanowić koncerty jazzowe, folkowe, etniczne oraz rockowe.

Na festiwalu nie zabraknie także wartości edukacyjnych. Specjalnie zorganizowane spotkania będą skupiać ekspertów z całego kraju chcących podzielić się swoją wiedzą kulinarną m.in. jak własnoręcznie zrobić nalewkę. Kulinarne warsztaty zostano zorganizowane także dla dzieci.

Wśród licznych konkursów będzie konkurs na Polską Nalewkę Roku, czerninę oraz ciasto drożdżowe.