VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

W dniach 14-17 sierpnia w Poznaniu odbędzie się VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. To wydarzenie z roku na rok staje się coraz popularniejsze wśród mieszkańców i turystów. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji kulinarnych, degustacje oraz koncerty. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
fot. Fotolia
Poznań zaprasza

Tegoroczny jarmark poznański odbędzie się na Starym Rynku, na którym zagoszczą potrawy polskie i europejskie. W ciągu czterech dni tej hucznej imprezy radować się będą nie tylko oczy i podniebienia, lecz także słuch. Otóż, degustacja potraw odbędzie się przy akompaniamencie muzyki folkowej, jazzowej, bluesowej oraz klasycznej. Hitem dla smakoszy będą popisowe dania kuchni węgierskiej, litewskiej i francuskiej.

Za ważny punkt programu należy uznać pokazy kulinarne znanych szefów kuchni oraz kucharzy poznańskich restauracji, prezentacje produktów regionalnych, jaki i tradycyjnych, a dodatkowo występy gości specjalnych - prezenterów programów kulinarnych.

Dla najmłodszych i dla dorosłych

Program czterodniowej imprezy przewidział coś specjalnego dla małych smakoszy. Podczas festiwalu odbędą się liczne warsztaty skierowane do najmłodszych gości. Ich celem będzie przekazanie informacji o lokalnych produktach oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Wszystkie warsztaty przybiorą formę gier i zabaw. Dorośli natomiast będą mieli do dyspozycji warsztaty kulinarne z uwzględnieniem obecnych trendów, pokazy live-cooking, oraz laboratoria smaku.


Zdjęcie: FOTOLIA

Zapraszamy na więcej

Na festiwalu nie zabraknie również konkursów dla profesjonalistów oraz amatorów.  Szefowie kuchni będą mogli zmierzyć się ze słynną golonką po wielkopolsku. Natomiast amatorzy staną do walki o tytuł Polskiej Nalewki Roku. Podczas festiwalu ponadto, odbędą się liczne konferencje, pokazy i inne wydarzenia tematyczne.

Więcej informacji możecie uzyskać na stronie www.ofds.pl