Warsztaty gastronomiczne w Tarnowie

26 października odbędą się warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie. Będzie to V edycja projektu edukacyjnego "Dzień z Podravką"

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Warsztaty gastronomiczne w Tarnowie
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie jest jedną z największych i najstarszych szkół zawodowych w regionie. Historia szkoły sięga początków XX wieku. Uroczyste obchody 100-lecia istnienia Szkoły  odbędą się 1 grudnia 2011 roku.

 W związku z uroczystymi obchodami do udziału w warsztatach zaprosiliśmy absolwenta szkoły, Pana Krzysztofa Domareckiego, szefa gastronomii Hotelu Belvedere w Zakopanym. Pan Krzysztof, co prawda nie tak dawno ukończył szkołę, ale osiągnął w swoim zawodzie już bardzo dużo.  Dlatego też podczas warsztatów opowie uczestnikom między innymi o pracy  w branży gastronomicznej oraz o drodze swoje kariery zawodowej.

„Dzień z Podravką” jak już doskonale wiecie to warsztaty i konkurs adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół gastronomicznych. W ich trakcie uczestnicy poznają nowatorskie metody obróbki żywności, przygotowania i przyprawiania potraw oraz zamykania ich w interesujących formach. Jego głównym założeniem jest zwiększenie praktycznej wiedzy młodych adeptów sztuki kulinarnej na temat zdrowego, a nie tylko efektownego odżywiania, komponowania zbilansowanych diet.

Akcję można śledzić na facebooku –„Dzień z Podravką”.