Wątróbka drobiowa nie musi odstraszać

Dania z wątróbką też mogą wyglądać smacznie - zobacz jak to zrobić!

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Wątróbka drobiowa nie musi odstraszać
Najbardziej lubię tą w sosie własnym zagęszczonym mąka z ogromną ilością cebuli. Pamiętam jak moja Babcia taką robiła i podawała z domowym chlebem. Jeszcze ciepłym:) Niestety wyglądało to danie jak wyglądało, ale nigdy nie odmawiałam porcyjki.

WARTOŚCI: Wątróbka jest ogromnym źródłem tak bardzo potrzebnego nam żelaza , witaminy B12 oraz B9. Idealna dla osób ze skłonnościami do anemii, czy chorobami układu krwionośnego. Wątróbki nie powinno się jadać częściej niż raz w tygodniu, ze względu na zawartość cholesterolu. Nie poleca się także kobietom w ciąży.

PRZECHOWYWANIE: W lodówce można przechowywać 2 dni, ale nie w woreczku foliowym. Najlepiej w papierowej torbie. Ja zazwyczaj kupuję tą hermetycznie zapakowaną.

PRZYGOTOWANIE: Przed przygotowaniem, wątróbkę należy dokładnie oczyścić. Możemy dodatkowo namoczyć na ok godzinkę w mleku, będzie ona miękka. Wątróbkę solimy dopiero po podsmażeniu, dzięki temu nie będzie twarda i gumiasta. Smażymy ok 3-4 minuty z każdej strony, tak aby w środku była różowa a nie brązowa.

SPRAWDZONA RADA: Aby podczas smażenia olej nie pryskał, spokojnie można ułożyć ją na jeszcze niegorącym oleju. Następnie ściągnąć z palnika i przemieszać.

Dania z wątróbka to "tanie dania" i też mogą wyglądać ładnie , zapraszam do moich przepisów.

Wątróbka drobiowa z owocami i otrębamiSKŁADNIKI:
wątróbka drobiowa 250 g
jabłko 1 szt
gruszka 1 szt
masło 2 łyżki
sól pieprz do smaku
otręby 2 łyżki

Wątróbkę dokładnie oczyścić. Przepłukać i osuszyć. Można pokroić na kawałki, ja smażę w całości. Jabłko i gruszkę umyć, pokroić w półksiężyce, wyciąć gniazda nasienne. Na patelni rozpuścić masło, dodać owoce, najpierw jabłka następnie gruszki- gruszki bardzo szybko miękną. Lekko przesmażyć. Ok 1 minuty. Odłożyć na bok. Na pozostałym na patelni maśle, ułożyć wątróbkę, usmażyć z obu stron, u mnie to ok 2 minuty na stronę. Pod koniec posypać solą , pieprzem oraz otrębami. Owoce układać na talerzu, na nich wątróbkę z otrębami. Polać wytworzonym na patelni sosem. Smacznego:)

Wątróbka w sosie kremowo pieczarkowym