Wilczy apetyt - jak sobie z nim radzić?

  • 1

W jaki sposób uregulować proces odżywiania? Może zamiast cudownych dieta i ograniczeń przyjrzeć się swojemu apetytowi? Książka dla osób, które mają apetyt na rozsądne odżywianie.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Wilczy apetyt - jak sobie z nim radzić?
Czy traktujesz jedzenie jako sposób na poprawienie sobie nastroju? Czy stosowanie diet i ograniczeń w odżywianiu powoduje u Ciebie psychiczny dyskomfort? Czy zdajesz sobie sprawę, że obsesyjne myślenie o jedzeniu jest przejawem zaburzeń odżywiania? Jeśli chcesz skutecznie i trwale uregulować proces odżywiania się, sięgnij po poradnik "Jak opanować wilczy apetyt" i rozpocznij Trening Świadomego Apetytu.

Dieta, dieta, dieta...  We współczesnym świecie dominujące trendy mody propagują przesadnie szczupłą sylwetkę kobiecą. Patrząc na dziewczyny z okładek magazynów, często zapominamy, że ich idealna figura jest głównie dziełem grafików komputerowych. Dążymy do fikcyjnego ideału piękna, stosując diety wyniszczające organizm - i fizycznie, i psychicznie. Z pomocą przychodzi nam książka "Jak opanować wilczy apetyt". To efekt dziesięcioletniej pracy doskonałej psycholożki, świetnie zdającej sobie sprawę, jak wiele wysiłku każdego dnia wkładamy w swój wygląd, diety i utrzymanie dobrego samopoczucia.

W kolejnych rozdziałach autorka omawia współczesne dylematy związane z jedzeniem i wagą oraz zaburzenia odżywiania. Następnie pokazuje, jakie sygnały wysyła nasz żołądek i uczy odzyskiwać kontrolę nad zaburzonym odżywianiem. Kolejne rozdziały to trening świadomości żywieniowej i przeszkolenie, ktore ma przynieść efekty w dalszym życiu. W trzech dodatkach znajdziemy rady, które pozwolą nam walczyc z praktykami przeczyszczającymi, ze strachem przed przyrostem wagi oraz jak ograniczać kalorie bez lekceważenia granic biologicznych.

Autorka podaje kilka nieskomplikowanych wskazówek, dzięki którym nauczysz się słuchać sygnałów wysyłanych przez Twoje ciało. Podpowiadają Ci one, co, kiedy i ile możesz jeść, by móc czerpać z posiłków przyjemność, wyzbyć się poczucia winy i zachować smukłą sylwetkę.

Wydawnictwo Sensus