Wystawa dekoracji Świątecznych

W dniach 7-14 grudnia 2008 roku w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbędzie się piąta edycja bożonarodzeniowej wystawy dekoracji świątecznych.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Wystawa dekoracji Świątecznych
Jest to wspaniała okazja, aby podejrzeć pomysły profesjonalistów i zastosować je we własnym domu.

Bożonarodzeniową wystawę „Wśród Nocnej Ciszy” będzie można oglądać w Oranżerii Pałacu w godzinach od 10.00 do 16.00. Wstęp jest bezpłatny, za okazaniem biletu do ogrodu (normalny - 5 zł, ulgowy - 2,5 zł). Organizatorami wystawy są: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Podyplomowe Studia Florystyka - Sztuka Układania Kwiatów oraz Biuro Kwiatowe Holandia.

Ideą wystawy jest zainspirowanie zwiedzających pięknem dekoracji wnętrz, stołów, okien i drzwi w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku będzie można je podziwiać w zaaranżowanych wnętrzach, utrzymanych w różnych stylach - od klasycznego po nowoczesny.

Wystawa cieszy się dużym uznaniem Warszawiaków i na stałe wpisała się w kalendarium imprez kulturalnych organizowanych w okresie bożonarodzeniowym. Rokrocznie odwiedza ją średnio 6 tys. osób, wśród których są miłośnicy piękna, przedstawiciele mediów, zorganizowane wycieczki z najdalszych krańców Polski oraz liczne grupy turystów.