Zabawa karnawałowa z dziećmi - czemu nie?

Karnawał to idealny czas na huczne i kameralne zabawy. Zazwyczaj spotykamy się z przyjaciółmi i znajomymi na domówkach lub w klubach. Udana impreza karnawałowa może się odbyć również z udziałem dzieci. Zobacz, jak ją zorganizować!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Zabawa karnawałowa z dziećmi - czemu nie?
fot. Fotolia
Karnawał to czas zabaw, balów i hucznych imprez. Trwa od święta Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. No właśnie, bale, maskarady, zabawy. W tym czasie wielu z nas udaje się na organizowane zabawy, kupujemy bilet i idziemy się bawić, zostawiając dzieci u dziadków. Ale dlaczego nie możemy spędzić tego dnia razem z dziećmi?

Podczas karnawałowego balu dla dzieci powinniśmy na sam początek zadbać o strój dla dziecka. Dziewczynki zapewne ucieszą się ze stroju księżniczek a chłopcy Spidermana albo Batmana. Jeśli nie mamy możliwości wypożyczenia stroju warto zrobić je samemu. Zaprojektujmy i wykonajmy wspólnie z dzieckiem maski czy zabawne nakrycia głowy.

Powinniśmy zadbać też o odpowiednie menu. Zrezygnujmy z coli i chipsów. Zróbmy ambitną łódeczkę warzywną albo owocowego pieska. Colę zastąpmy pyszną lemoniadą a chipsy sałatką owocową. Warto zastanowić się nad lodami. Na ciepłe danie fajny pomysł to np. bigos.

Pomyślmy o odpowiednim przystrojeniu pomieszczenia: balony, serpentyny, brokat i szampan dla dzieci. Tego nie może zabraknąć. A co z zabawami?

Przygotujmy muzykę dziecięcą. Przy niej też można się świetnie bawić. Jeśli mamy pod opieką dzieci rodziny można urządzić konkurs tańca albo pociąg. Dobierzmy dzieci w pary i ustawmy między nimi nadmuchany balon i włączmy muzykę. Wygrywa ta para, której balon spadnie na końcu. Można też pobawić się w nową wersję ciuciubabki. Zawiąż oczy uczestnikom zabawy i rozsyp na podłodze cukierki. Wygrywa ten, kto zbierze ich najwięcej.

Jak sami widzicie zabaw na karnawał z dziećmi może być wiele. Spędzenie balu poza salą z mnóstwem par może być o wiele lepsze, niż właśnie na sali.