Jak urządzić przyjęcie-piknik?

Chcesz urządzić przyjęcie w plenerze? Koniecznie przeczytaj kilka praktycznych porad, które zagwarantują ci sukces i pyszną zabawę!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Jak urządzić przyjęcie-piknik?

Zorganizowanie przyjęcia w formie pikniku to bardzo oryginalny, ale zarazem skomplikowany pomysł. Przedstawiamy parę  mądrych i skutecznych porad mających na celu rozwiązanie tego problemu.

Po pierwsze problem wyboru odpowiedniej zastawy i sztućców. Obecnie wiele sklepów posiada w swojej ofercie różne wzory i kolory plastikowych naczyń oraz sztućców. Warto zakupić takie naczynia, ponieważ na pewno nie są one jednorazowe i przetrwają nie jeden plenerowy maraton. Ponadto możesz zainwestować w bardzo przydatny kosz wiklinowy, w którm znajdują się wszystkie rzeczy niezbędne na piknik

Kolejnym etapem jest wybór miesjca, gdzie chcesz urządzić piknik. Najlepiej wybierz ustronny park lub łąkę pod miastem, bądź znajdź odpowiednie lokum we własnym ogrodzie. Możesz je ozdobić papierowymi lampionami oraz świeżymi kwiatami. Nie zapomnij też o przeciwkomarowych świecach i spiralach.

Przygotuj również duży koc, wiele poduszek, serwetki i mały stolik, na którym możesz poukładać potrawy lub naczynia.


Menu na imprezę w plenerze


Po trzecie i najważniejsze jest dopasowanie przekąsek oraz dań do piknikowej atmosfery przyjęcia. Wybieraj potrawy łatwe do podania i zjedzienia oraz unikaj tych, które trzeba jeść nożem i widelcem. Najlepiej przygotuj wszystkie składniki w domu, a na miejscu je połącz. Dzięki temu wszystko będzie świeże i chrupiące. Ze względu na nieformalny charakter imprezy, nie musisz przejmować się rozróżnieniem między przystawką a daniem głównym.

Na piknik przygotuj proste posiłki, te też mogą być smaczne!