Zakupy w Wigilię - jak długo pracują sklepy?

  • 4

Często zapomina się o kupieniu jakiegoś ważnego składnika potrzebnego do potrawy, dlatego sprawdź, w jakich godzinach w Wigilię będą czynne sieciowe sklepy spożywcze.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Zakupy w Wigilię - jak długo pracują sklepy?
W dzień Wigilii zazwyczaj pracodawcy są wyrozumiali i pozwalają zakończyć pracownikom pracę około południa. Niestety nie wszyscy pracujący mają taką możliwość. Najbardziej pokrzywdzeni są pracownicy hipermarketów i marketów rozprowadzających asortyment spożywczy. Co roku NSZZ "Solidarność" apeluje o skrócenie godzin pracy dla pracowników tzw. sieciówek i powoli akcja ta przynosi pożądane skutki.

Kto będzie pracował najdłużej, czyli do godziny 16.00?

W tym roku najdłużej pracować będą pracownicy Tesco i wybranych sklepów marki Bomi - aż do godziny 16.00.

Zakupy do godziny 15.00

Dzięki corocznej akcji NSZZ "Solidarność" zatytułowanej "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki" o godzinę krócej, niż pracownicy Tesco i Bomi, będą pracować osoby zatrudniowe w sklepach sieci: Real, Carrefour, Auchan, Decathlon i Intermarché.

Oto sklepy, w których pracuje się najbardziej komfortowo - tylko do godziny 14.00.

W najlepszej sytuacji będą pracujący w marketach i hipermarketach: Selgros, Netto, Ikea, Lewiatan, Makro, Kaufland, Biedronka i Lidl. W ten sposób firmy zadbają o dobre skojarzenia z marką oraz zyskają zadowolonych pracowników - w takim postępowaniu są same plusy!

Kilka słów do spóźnionych klientów


Najważniejsze jest to, aby "spóźnieni" klienci, robiący zakupy na ostatnią chwilę, wzięli pod uwagę potrzeby innych ludzi i nie traktowali sprzedawców sklepów sieciowych jak służących czekających na każde zawołanie. Wiadomym jest, że osoby zarządzające marketami biorą pod uwagę głównie potrzeby klienta - nie wprowadzajmy ich w błąd, przez który będą sądzić, że jedną z większych potrzeb kupującego jest robienie zakupów w wigilijne popołudnie!

Chociaż w Wigilię bądźmy ludźmi i pozwólmy spędzić innym ten czas z najbliższymi, a nie w pracy!