Żar tropików na talerzu

  • 22

Aby przenieść się w tropiki wcale nie trzeba... wychodzić z kuchni! Przenieśmy się wspólnie w miejsca pełne niebiańskich plaż i poczujmy się jak w raju. Będzie kolorowo, niebanalnie i wyjątkowo smakowicie!

Dziś chcemy zaproponować Wam kulinarną podróż do dalekich krajów; miejsc, w których zawsze świeci słońce (trochę na przekór towarzyszącej nam ostatnio pogodzie). Z czym kojarzy się Wam smak raju? Oprócz reklamy popularnego batonika, oczywiście...

Jesteśmy ciekawi, jak wykorzystujecie w swoich kuchniach egzotyczne owoce. Jak często potrawy z tymi produktami pojawiają się na waszych stołach? Jeśli do tej pory nie mieliście okazji skosztować smoczego owocu, a tym bardziej przygotowywać potraw z tym produktem - to doskonała okazja, aby spróbować!

Wśród wybranych przez nas produktów znajdziecie również te bardziej popularne - banana, kiwi, ananasa czy kokosa! Jesteśmy przekonani, że zaskoczycie nas swoimi pomysłami na przepisy z wykorzystaniem tych owoców!

Do konkursu zaprosiliśmy 100 osób, które przez ostatnie pół roku (od 12 listopada 2016 do 12 maja 2017) dodały najwięcej przepisów na Gotujmy.pl!

Jeśli chcesz wiedzieć, czy znajdujesz się w gronie osób zaproszonych do wzięcia udziału w konkursie, sprawdź skrzynkę prywatnych wiadomości i zobacz, czy czeka na Ciebie zaproszenie!
 
ZADANIE KONKURSOWE:

1. Przygotuj przepis, w którym jednym z głównych składników będzie egzotyczny owoc: marakuja, banan, karambola, mango, papaja, granat, gujawa, kiwi, pitaja, liczi, ananas, kokos.

2. Przepis dodaj za pośrednictwem formularza, wybierając z listy: „Konkurs - Żar tropików na talerzu”
 

UWAGA!
  • Do konkursu nie będą zaliczane przepisy na szaszłyki, sałatki, napoje, musy, sosy, owsianki oraz jaglanki.
  • Nie będziemy zaliczać również przepisów, w których egzotyczny owoc stanowi jedynie dekorację.
     
NAGRODY:

Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 5 laureatów. Na każdego zwycięzcę czeka egzotyczny zestaw, w skład którego wchodzą:
 
Komplet przyprawników Ananas
fot. Home&You

Komplet przyprawników Ananas
Niebanalny design zachwyci wszystkich miłośników pięknych wystrojów wnętrz! W tym sezonie króluje moda na wzory tropikalne - można je dostrzec na każdym kroku. Wprowadź odrobinę egzotyki do swojej kuchni za pośrednictwem pięknego kompletu porcelanowych przyprawników!


Misa Tropicana
fot. Home&You

Misa Tropicana
Wykonana z melaminy misa z serii Tropicana będzie pięknie prezentowała się na Twoim stole! Udekorowana grafiką przedstawiającą tropikalny las, nie tylko spełni swoją funkcję, ale również ucieszy oko. Średnica misy - 29 cm, wysokość - 10 cm.


Patera Tropicana
fot. Home&You

Patera Tropicana
Przepiękna patera wykonana z melaminy, zdobiona grafiką o niezwykle soczystych barwach, zachwyca wyglądem! Oprócz funkcji użytkowej, będzie wspaniałą ozdobą Twojego wnętrza. Średnica patery - 28 cm.
 

Dodaj przepis
 
Konkurs trwa od 15 maja do 31 maja 2017 roku.

Laureatów najpóźniej ogłosimy do 9 czerwca 2017 roku.

Regulamin konkursu

POLECANE

Znaleźliśmy 108 przepisów w konkursie: Żar tropików na talerzu