Zmiany dotyczące publikacji przepisów

  • 8

Przeczytajcie o zmianach dotyczących publikacji przepisów na Gotujmy.pl, które wprowadzamy z dniem 1 września 2015!

         
ocena: 5/5 głosów: 7
Zmiany dotyczące publikacji przepisów
fot. Fotolia
Kochani,

Informujemy, że od dnia 01.09.2015 (wtorek) będziemy publikować wyłącznie przepisy opatrzone minimum 1 zdjęciem.

Decydując się na dodanie 1 zdjęcia do swojego przepisu, pamiętaj by przedstawiało ono finalny efekt przygotowywanej przez Ciebie potrawy.

Mamy nadzieję, że zgadzacie się z naszą decyzją i docelowo takie rozwiązanie przypadnie Wam do gustu.

Większość z Was dodaje przepisy ze zdjęciami, często prezentujecie krok po kroku, jak przygotować konkretny przepis - doceniamy to! Mamy nadzieję, że ta zmiana zmotywuje osoby, które dotychczas nie dodawały zdjęć do zamieszczanych przepisów. A warto to zmienić, bo...

Ciekawy pomysł to klucz do sukcesu! Daj się poznać innym pasjonatom kulinariów za pośrednictwem swoich przepisów a przy okazji korzystaj z możliwości zdobycia dodatkowych wirtuali!

Zwracając uwagę na kilka elementów składowych dodawanego przepisu masz realny wpływ na jego popularność w serwisie! Poniżej podpowiadamy, czym możesz „zapunktować”!

Zupa krem z groszku

1. Dodanie przepisu z 5 opisanymi zdjęciami
Wystarczy, że podczas tworzenia potrawy uwiecznisz kolejne etapy jej przygotowywania, a zdjęcia dodasz do przepisu. Pamiętaj, aby każdy wykonywany krok odpowiednio opisać - wymagane 40 znaków to gwarancja dodatkowych punktów!

2. Uzupełnienie dodatkowych danych przepisu
2 minuty - tyle czasu potrzebujesz, by zwiększyć pulę o kolejne 10 wirtuali - skorzystaj z proponowanej przez nas opcji i uzupełnij dodatkowe informacje dotyczące przepisu. Korzystając z tej możliwości ułatwisz innym znalezienie Twojego dania!

3. Dodanie przepisu do kategorii promowanej
Zastanawiasz się nad dodaniem przepisu do naszej bazy? Zapoznaj się z kategorią promowaną obowiązującą w danym miesiącu. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z promowanych składników to Twój przysłowiowy „konik”!

Gazpacho z burakiem

4. Uzyskanie statusu Super Przepisu
Jeśli dodany przez Ciebie przepis zostanie zakwalifikowany jako Super Przepis, dostaniesz 30 wirtuali. Podstawowe warunki? Propozycja musi być adekwatna do bieżącego sezonu, zawierać wyraźne, ładne zdjęcie główne. Zwracamy także uwagę na podział na poszczególne etapy przygotowania, opatrzone opisanymi zdjęciami.

5. Użycie przepisu w dziale „Co na Obiad?”
Odpowiednio dobrane zdjęcie główne daje również szansę na wykorzystanie Twojego przepisu w codziennie aktualizowanej rubryce „Co na Obiad?”. To wyróżnienie powiększy Twoje konto o następne 40 wirtuali!

6. Użycie przepisu w Newsletterze
Wybierając przepisy do cotygodniowego Newslettera, również zwracamy uwagę na atrakcyjność zdjęcia - to kolejny argument, by uważnie dobierać zdjęcie główne. Newsletter, oprócz zasilenia konta o 40 wirtuali, sprawi, że Twój przepis dotrze do wielu osób!

Mini serniczek z truskawkami

Jak pewnie zauważyliście wraz z uruchomieniem nowej odsłony serwisu, liczba propozycji do działu „Co na Obiad?” wzrosła z 3 do 5! Oznacza to, że statystycznie, w ciągu miesiąca aż o  40 osób więcej ma szansę na dodatkowe punkty!

Podsumowując:
1. Dodaj przepis z 5 opisanymi zdjęciami:  30
2. Uzupełnij dodatkowe dane przepisu: 10
3. Dodaj przepis do kategorii promowanej: 20
4. Uzyskaj status Super Przepisu: 30
5. Użyjemy Twojego przepisu w „Co na Obiad?”: 40
6. Wykorzystamy Twój przepis w Newsletterze: 40

Jednym słowem - za jeden przepis możesz uzyskać nawet 170 wirtuali!


Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was to aktywnego współuczestniczenia w Gotujmy.pl! Czekamy na Wasze przepisy!


                                                     Dodaj przepisRedakcja poleca: 5 rad dla początkujących fotografów kulinarnych >>>