XIV Festiwal Śląskie Smaki

14. Festiwal Śląskie Smaki odbędzie się 16 czerwca 2019 roku w Rudach, przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym. Dlaczego warto się tam wybrać? Zobacz, kto może zgłosić się do konkursu!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
XIV Festiwal Śląskie Smaki
fot. Materiały prasowe

14. Festiwal Śląskie Smaki już 16 czerwca!


Jak co roku w czerwcu czeka nas niezwykłe wydarzenie kulinarne – Festiwal Śląskie Smaki! Czternasta już edycja odbędzie się 16 czerwca w pięknym parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach.
 
Wiadomo, że nie ma lepszej okazji niż Festiwal, by spróbować swoich sił w roli prawdziwego kuchmistrza! W konkursie kulinarnym do walki o tytuł Eksperta Śląskich Smaków oraz złoty, srebrny czy brązowy durszlak stanąć może każdy:
  • profesjonaliści,
  • uczniowie szkół gastronomicznych
  • amatorzy.
W tych kategoriach zmierzą się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego. Łącznie do konkursu mogą stanąć maksymalnie 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą się składać z 1 do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych – z 1 do 2 osób.
 
Regulamin naborów dla drużyn chcących pokazać swoje możliwości kulinarne jest dostępny na stronie www.slaskiesmaki.pl.
 

Bitwa Smaków


Wyjątkowym elementem Festiwalu jest Bitwa Smaków, w której udział bierze doskonale wszystkim znany Remigiusz Rączka wraz z kolegą po fachu. Zmierzą się z tematem właściwym dla miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie, ale to jeszcze tajemnica. A dodatkową atrakcją będzie m.in. koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Najmłodsi również nie będą się nudzić – będą czekać na nich konkursy i animacje. Nie zabraknie również przedstawicieli Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”.

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy już wkrótce.