Tyskie Muzeum Piwowarstwa nocą

  • 1

Nocne zwiedzanie Browaru w Tychach to letnia atrakcja, która dostępna jest od 28 czerwca do 30 sierpnia br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Tyskie Muzeum Piwowarstwa nocą
Tylko latem i tylko nocą można poznać tajemnice browaru, w którym od czterech wieków warzy się Tyskie piwo. A to za sprawą plenerowych spektakli podczas których goście przeniosą się sto lat w przeszłość. Spotkają postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach browaru. Ze świata historii do współczesności przeniosą wszystkich przewidywania żony piwowara, która ze słodowych ziaren odczyta przyszłość jaka czeka Tyskie. Trzeba będzie pilnować się, by nie zdradzić duchom tego co już wiemy o uznaniu jakim Tyskie cieszy się nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Tyskie Muzeum Piwowarstwa

Tyskie Muzeum Piwowarstwa zostało otwarte w listopadzie 2004 roku. Od tamtego czasu odwiedziło je ponad 130 000 zwiedzających, w tym kilkanaście tysięcy gości z zagranicy. Oprócz stałej oferty zwiedzania Browaru oraz Muzeum w ofercie są inne imprezy. Pośród nich największym hitem od trzech sezonów są letnie spektakle Nocnego Zwiedzania Browaru, które zdobyły wyróżnienie w kategorii "Najlepszy Event 2007" w konkursie projektów public relations "Złote Spinacze"
Funkcjonowanie Muzeum zostało dostrzeżone i nagrodzone w kilku innych konkursach. Projektanci: Tomasz Konior i Krzysztof Barysz odebrali w czerwcu 2005 roku. z rąk Wojewody Śląskiego nagrodę za najlepsze wnętrze w ramach konkursu na Architekturę Roku, jak również wyróżnienie w konkursie Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną regionu. We wrześniu 2005 roku Muzeum wywalczyło nagrodę i certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego przyznane przez Polską Organizację Turystyczną, oraz honorową nagrodę Kompas 2005 za produkt turystyczny od Polskiej Izby Turystyki

Tyskie Muzeum Piwowarstwa nocą

Oferta nocnego zwiedzania Browaru w Tychach to letnia atrakcja, która dostępna będzie od 28 czerwca do 30 sierpnia br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Oprócz spaceru przez nocny Browar goście będą mieli okazję zwiedzić jedyne w Polsce Tyskie Muzeum Piwowarstwa, a następnie napić się piwa w pubie w podziemiach Muzeum.
To już czwarta edycja popularnej letniej akcji Tyskiego Muzeum Piwowarstwa, która w 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Złote Spinacze na Najlepszy Event Roku. Jak co roku szykują się atrakcyjne nowości. W tym sezonie dowiemy się, czy żona piwowara naprawdę potrafi przewidywać przyszłość...

Podróż przez Browar Książęcy

W trakcie 19 spektakli w tym sezonie zwiedzających przywita Klucznik, który przez kolejne kilkadziesiąt minut będzie prowadził gości wśród zabytkowych budynków Browaru Książęcego. Goście z latarniami ruszą na teren Browaru gdzie czekać na nich będzie szereg tajemniczych postaci, ściśle związanych z dawnymi dziejami tego zakładu. Pojawi się na pewno sam Stary Książę - Jan Henryk XI, dawny właściciel browaru. W zabytkowej warzelni spotkać można będzie Starego Piwowara, który wprowadzi gości w tajniki piwowarskiego kunsztu, dzieląc się przy tym wieloma anegdotami. Będzie jeszcze... to pozostawmy na razie tajemnicą, dość rzec, że kawalkada browarowych duchów wyjdzie gościom na spotkanie.

Noc w Muzeum

Z kolei w Muzeum czeka na zwiedzających stała ekspozycja poświęcona historii i współczesności browaru w Tychach i Tyskiego - ulubionego piwa Polaków, "Naszego najlepszego", które jest m.in. sponsorem Reprezentacji Polski oraz Trenera Leo Beenhakkera.

Tyskie zaprasza - zgłoszenia

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i terminów, udział w nocnym zwiedzaniu objęty jest specjalnym konkursem, do którego Muzeum zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie. Szczegóły konkursu SMS-owego, w którym nagrodami będą podwójne wejściówki na nocne spektakle poznać można odwiedzając począwszy od niedzieli 22czerwca stronę www.nocnezwiedzanie.kp.pl.
Na stronie znaleźć będzie można również zdjęcia, ciekawostki i wiele praktycznych informacji na temat Nocnego Zwiedzania Tyskich Browarów Książęcych. Będzie tam również dział dla mediów. Aktualne statystyki i ciekawostki znaleźć będzie można natomiast na stronie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa w dziale aktualności: www.tyskiemuzeumpiwowarstwa.pl

Pierwszy konkurs SMS-owy w którym stawką były podwójne wejściówki na sobotę 28 czerwca odbył się już 22 czerwca. W sprawie szczegółów zachęcamy do zaglądania na www.nocnezwiedzanie.kp.pl !