6 pomysłów na kanapki dla dzieci

  • 3

Nie wiesz jaką przekąskę przygotować dla dziecka? Zrób fantazyjne kanapki, którym nie oprze się nawet największy niejadek. Sprawdź jak je wykonać, korzystając z naszych porad. Zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
6 pomysłów na kanapki dla dzieci

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, zwłaszcza dla małych brzuszków naszych szkrabów. Dlatego warto przyzwyczajać maluchy do codziennego rytuału,  zasiadania razem do stołu i spożywania wspólnych posiłków. Jeśli Wasze dziecko należy do grona niejadków, wystarczy przygotowywać mu smakołyk, który zachęci swoim wyglądem do jego spróbowania. Konieczna jest do tego odrobina inwencji i kreatywność!

W roli wspaniałego posiłku, wystąpić mogą kolorowe kanapki z motywami zwierząt, kwiatów, a nawet ulubionych postaci bajkowych. Do udekorowania kanapek, użyć możemy najróżniejszych składników: żółtego sera, wędliny, sałaty, pomidora, papryki, ogórka, rzodkiewki, szczypiorku, a także np. wędzonego łososia. Podawane warzywa, mimo iż smaczne, nie koniecznie lubiane są przez dzieci. Warto zatem, wybierać składniki  przez nie preferowane, a następnie metodą małych kroczków uzupełniać kanapkę o mniej lubiany przysmak.

Przygotujcie wspólnie z dzieckiem niebanalny posiłek, który zrobi wrażenia na wszystkich domownikach. Zobaczycie, zabawy nie będzie końca!

Wesołe smakołyki

Nasze dzieci rosną w błyskawicznym tempie! Do prawidłowego rozwoju potrzebują wartościowych składników odżywczych i witamin. Zadbajmy by najważniejszy posiłek dnia, pełen był najlepszych elementów! Jaga85 przygotowała doskonałą kanapkę ucznia, idealną na drugie śniadanie. Podczas zajęć szkolnych dziecko musi być skoncentrowane i pełne energii, taki posiłek doskonale je nasyci i doda sił na większość dnia!


Kanapka ucznia

Aby zachęcić niejadka do zjedzenia kanapki, watro zainteresować go ciekawym pomysłem, na jej przygotowanie. Kanapka rybka dodana przez mycha, doskonale sprawdzi się w tej roli! Składniki w postaci delikatnego serka i warzyw dodadzą szkrabowi niezbędnych minerałów. Iwa643 wie doskonale jak zachęcić najmniejszych domowników do zjedzenia wartościowego posiłku! Kanapka byczek, kanapka papuga czy kanapka śniadaniowa mors znikną z talerza w błyskawicznym tempie! Dodatki w postaci szynki, pomidorków, szczypiorku czy oliwki urozmaicą menu wszystkich pociech! Na przyjęcie urodzinowe lub Dzień Dziecka przygotować możecie również kanapki urodzinowe dla dzieci, udostępnione przez anullka7. Takie przekąski to doskonała alternatywa dla sklepowych  chipsów, paluszków czy słodkich batonów!


Kanapka śniadaniowa mors Kanapka Rybka

Kanapka byczek Kanapka papuga

Mamy nadzieję, że zaciekawiły Was nasze propozycje kanapeczek dla najmłodszych! A może macie własne sposoby na ciekawy posiłek dla dzieci? Czekamy z niecierpliwością na Wasze sprawdzone przepisy.

                                           Dodaj przepis