Akademia Misia Haribo

Wychowywanie przedszkolaka to nie lada wyzwanie. Dzięki Akademii Misia Haribo możesz zasięgnąć porady jednego z ekspertów.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Akademia Misia Haribo
Wystarczy wejść na stronę Akademii i wysłać wiadomość z pytaniem. W ciągu kilku dni odpowiedź pedagoga, psychologa lub specjalisty z dziedziny żywienia trafi na Twoją skrzynkę mailową.

Wiek przedszkolny, to okres, w którym dzieci niejednokrotnie wystawiają cierpliwość rodziców i wychowawców na ciężkie próby. Często zastanawiamy się jak skutecznie pokazywać maluchom, że ich postępowanie jest niewłaściwe, a z drugiej strony, jak je nagradzać, by pożądane zachowania powtarzały się w przyszłości? Borykamy się z niejadkami, maluchami, które w drodze do przedszkola nie chcą odczepić się od spódnicy mamy i urwisami nie reagującymi na upomnienia opiekuna. W zmaganiu z codziennymi problemami dobrze jest wiedzieć, że mamy kogoś, do kogo możemy zwrócić się z prośbą o radę. Dzięki działającej także w Internecie Akademii Misia Haribo pomocne wskazówki możesz uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak odżywiać przedszkolaka doradzi dr n. med. Piotr Albrecht, zastępca kierownika Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Katedry Pediatrii Akademii Medycznej w Warszawie. Dr Albrecht jest autorem ponad 130 publikacji z dziedziny pediatrii i żywienia dzieci. Od ponad 10 lat współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców „Dziecko”. Jest członkiem takich organizacji, jak Polskie Towarzystwo Pediatryczne oraz Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.

W zapanowaniu nad małym urwisem i eliminowaniu wad wymowy pomoże psycholog i logopeda Krystyna Zielińska, członek Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej oraz Polskiego Związku Logopedów. Na co dzień współpracuje z przedszkolami, w których uczy dzieci prawidłowej wymowy i prowadzi zajęcia terapii sensorycznej. Jest współautorką książek z zakresu rozwoju psychologicznego dzieci. Jej publikacje poradnicze ukazują się na łamach wielu pism, w tym min.: "Twojego Dziecka" i "Mamy przedszkolaka".

Pomysły na ciekawe zabawy rozwijające wszystkie zmysły podsunie pedagog Halina Żórawińska, certyfikowany terapeuta kinezjologii edukacyjnej i SI, członek Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Uhonorowana odznaczeniem "Przyjaciel Dziecka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Medalem Komisji Edukacji Narodowej, na co dzień pracuje z maluchami dotkniętymi porażeniem mózgowym i zaburzeniami integracji sensorycznej oraz prowadzi zajęcia z terapii poprzez sztukę.

Wychowawców zachęcamy do zasięgnięcia porady pedagog Anny Gruszczyńskiej, od 12 lat pełniącej funkcję dyrektora przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie. W swoim dorobku ma udział m.in. w opracowywaniu programów środowiskowych dla dzieci oraz tworzeniu placówek przedszkolnych w środowiskach wiejskich. Jako Prezes Zarządu TPD Żoliborz zajmuje się pomocą charytatywną oraz organizacją kolonii dla dzieci z ubogich rodzin.

Strona internetowa programu społecznego Akademia Misia Haribo, oprócz zakładki umożliwiającej zadawanie pytań ekspertom, zawiera cenne artykuły poradnicze dla wychowawców i rodziców, scenariusze zabaw, gry edukacyjne i elektroniczną wersję zeszytów ćwiczeń dla przedszkolaków. W serwisie można również zobaczyć galerię zwycięskich prac z 3 konkursów Akademii oraz dowiedzieć się więcej na temat kolejnej edycji, która rusza już we wrześniu.

Akademia Misia Haribo

Akademia Misia Haribo to długofalowy program społeczny, którego celem jest wspieranie edukacji najmłodszych. Program skierowany jest do przedszkoli, rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście do dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 86 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki Halina Żórawińska, psycholog-logopeda Krystyna Zielińska, dr pediatra Piotr Albrecht oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie.