Antybiotyki prosto od pszczół

  • 1

O czym mowa? Chodzi o propolis - kit pszczeli, który uzyskał rangę leku. Ma szerokie zastosowanie, zarówno w użytku zewnętrznym jak i wewnętrznym.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Antybiotyki prosto od pszczół
fot. Fotolia

Zewnętrzne działanie propolisu znane jest już od dawna. Działa on przede wszystkim na choroby skóry i błon śluzowych. Ponadto pomaga nie tylko w zakażeniach skóry, ale także przy odmrożeniach i chorobach popromiennych.

Często jest on stosowany przez chirurgów - w przypadkach zmiażdżenia palców, dłoni, a także nóg oraz w leczeniu amputowanych kończyn, a także powikłań po przeszczepach.

W codziennym życiu można stosować go w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, nawracających chorób zatok (szczególnie szczękowych). Warto także pamiętać, że leczy on ostre i przewlekłe zapalenie ozębnej, zapalenia dziąseł, parodontozę, suche zębodoły i inne dolegliwości stomatologiczne.

Propolis jest także ważny w innej gałęzi medycyny - mianowicie w ginekologii. Stosowany jest po operacjach oraz w przypadkach zapalenia pochwy.

Wspomaga on także naszą wątrobę - podawany jest w stanach zapalnych, gdyż ma działanie odtruwające i działa osłonowo. Chroni ją przed szkodliwym działaniem antybiotyków oraz innych leków. Ponadto stanowi barierę przed działaniem metali ciężkich (ołowiu, kadmu).

Stosuje się go także w leczeniu choroby popromiennej. Niweluje skutki działania promieniowania jonizującego, a także rentgenowskiego. To nie wszystko na co działa propolis.

Cenne działanie ma także w przypadku chorób układu pokarmowego. Leczy chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, zapalenia żołądka, a także zmniejsza objawy cukrzycy insulinozależnej.

Lek ten ma szerokie zastosowanie i raczej nie obserwuje się skutków ubocznych wynikających z jego stosowania. Warto leczyć się naturalnymi specyfikami!

Polecamy: Produkty pszczele - era nowych leków?