Błonnik na zaparcia

  • 1

Dicoman - błonnikowy preparat na zaparcia - może być zbawienny dla kobiet w ciąży, które często borykają się z tym problemem.

         
ocena: 2/5 głosów: 2
Błonnik na zaparcia
Zaparcia w ciąży to bardzo powszechny problem. Dotyczą aż 8 na 10 kobiet ciężarnych. Ich przyczyną są zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiet, m.in. zmiany hormonalne, które wpływają na zwolnienie pracy przewodu pokarmowego.
W drugim trymestrze ciąży zaparcia może również potęgować powiększająca się macica. Nie bez znaczenia są również niektóre leki przepisywane przez lekarzy, jak np. żelazo. W czasie ciąży niewskazane jest stosowanie farmaceutyków. Dlatego postępowanie w zaparciach bazuje głównie na zmianie diety na bogato resztkową polegającą na zwiększeniu spożycia błonnika.

Skuteczność Błonnika GNN (zawartego w produktach Dicoman) potwierdzona klinicznie (Badania przedstawione m.in. w najnowszej publikacji „Postępowanie w zaparciach u dorosłych”, lek. Bartosz Lasota, Świat Medycyny i Farmacji, Maj 2009):

REDUKCJA ZAPARĆ:
Podawanie Błonnika GNN łącznie z laktulozą kobietom w ciąży cierpiącym
z powodu zaparć: dwukrotnie zwiększa liczbę wypróżnień, zmniejszając ryzyko zaparcia stolca, takich jak: bolesne wypróżnienia, bóle brzucha, wzdęcia, obłożony język itd.
Uwaga: dodatek laktulozy w tym badaniu był bardzo niewielki, kilkukrotnie mniejszy niż w przypadku stosowania samej laktulozy.
*P. SIGNORELLI, P. CROCE i A. DEDÈ, NOTE DI TERAPIA, MINERVA GINECOL 1996;48:577–82

KONTROLA GLIKEMII:
Podawanie błonnika GNN kobietom w ciąży z otylością lub cukrzycą ciężarnych stabilizuje poziom glukozy we krwi, a także pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.
CESA.F AT AL.MINERVA GINECOLOGICA 1990;6(42), 271-274

POWRÓT DO WAGI SPRZED CIĄŻY:
W pierwszych 5 miesiącach ciąży kobiety powinny przybrać na wadzę około 3,5 kg. W kolejnych po około 0,5 kg tygodniowo. Całkowity przyrost masy ciała w trakcie ciąży powinien wynosić 11 – 16 kg. Ze względu jednak na spełnianie ciążowych zachcianek polegających na podjadaniu kalorycznych smakołyków, czy też z uwagi na braku ruchu, ta waga czasami zostaje przekroczona. Glukomannan (Dicoman) jest skuteczny w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała i może być bezpiecznie stosowany przez kobiety w ciąży.
Grethe Stoa Birketdvedt, Mona Shimshl, Erling Thom, Jon Frohlomen, Med Sci Monit, 2005; 11(1): PI5-8

W 2005 roku opublikowano wyniki badań klinicznych, w których porównywano wpływ różnych rodzajów błonnika na redukcję masy ciała. Uczestnikami było 176 osób dorosłych. Przez 5 tygodni osoby te stosowały dietę 1200 kcal oraz glukomannan. Utrata wagi wynosiła średnio 0,8 kg tygodniowo. W innym badaniu przy ośmiotygodniowym stosowaniu błonnika Glukomannan przed każdym posiłkiem (łączna dzienna dawka 1 gram) dała redukcję masy ciała o 2,5 kg. Dodatkowym efektem stosowania Glukomannanu był spadek poziomu „złego” cholesterolu.
David E. Walsh, Vazgen Yaghoubian, Ali Behforooz, International Journal of Obesity (1984) 8, 289 - 293

MECHANIZM DZIAŁANIA GLUKOMANNANU (Dicoman):
- Błonnik GNN (Glukomannan) pochłania 200-krotnie więcej wody
w stosunku do swojej wagi, dzięki czemu:
- zwiększa objętość treści pokarmowej – przyspiesza pasaż jelitowy
- nadaje odpowiednią konsystencję stolca – zapewnia bezbolesne wypróżnienia
- powoduje uczucie sytości – pomaga w redukcji masy ciała
- obniża wchłanianie cholesterolu, glukozy i soli kwasów żółciowych do krwi
- nie zawiera fitynianów, dzięki czemu nie prowadzi do niedoboru makro
i mikroelementów, takich jak wapń, żelazo, miedź, magnez i fosfor
- Nie powoduje skutków ubocznych, takich jak wzdęcia, gazy, przelewania
w jamie brzusznej

Dicoman posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Ponadto,
w tegorocznej edycji Złoty OTIS 2009, produkty Dicoman zostały wyróżnione przez konsumentów. Ponad 30.000 osób oddało głos i tym samym Dicoman otrzymał nagrodę zaufania Złoty Otis 2009 w kategorii „Debiut Roku”.

Dicoman dla dorosłych 10 saszetek = ok. 25.00 PLN
Dicoman dla dorosłych 45 kapsułek = ok. 22.00 PLN