Cholesterol - wszystko o cholesterolu

  • 1

Czym dokładnie jest i skąd się bierze cholesterol? Odpowiedź znajdziesz w poradniku "Cholesterol"

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Cholesterol - wszystko o cholesterolu

Jaka jest różnica pomiędzy dobrym i złym cholesterolem? Do czego może prowadzić miażdżyca? Jak rozpoznać nieprawidłowy poziom cholesterolu? W jaki sposób zmienić styl zycia, by obniżyć poziom cholesterolu? Jak radzić sobie z cholesterolem? Kiedy należy się zgłosić do lekarza? Jakie leki obnizają ryzyko sercowo-naczyniowe? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania, sięgnij po "Cholesterol"autorstwa Eleanor Bull.

Cholesterol jest tłuszczowym związkiem chemicznym niezbędnym do życia, ale jego nadmiar w organizmie człowieka może być groźny dla zdrowia. To właśnie on wywołuje miażdżycę, zwiększa zagrożenie zawałem serca i jest głównym czynnikiem ryzyka choroby wieńcowej. Wysoki poziom cholesterolu to powszechny problem, który dotyka aż dwóch trzecich dorosłych Polaków. Nazywa się go "cichym zabójcą", bo narasta niepostrzeżenie przez wiele lat, a chory często dowiaduje się o nim dopiero w momencie zdiagnozowania u niego poważnego schorzenia sercowo-naczyniowego.

"Cholesterol" to niewielki poradnik, stanowiący kwintesencję wiedzy na temat cholesterolu. Wyjaśnia zarówno naukowe podstawy dotyczace anatomii i fizjologii procesów w organizmie człowieka, jak i szczegółowo objasnia zmiany, jakie należy wprowadzić w diecie, by ograniczyć negatywny wpływ cholesterolu na zdrowie. Omawia także składniki leków, przepisywanych najczęściej osobom z podwyższonym poziomem cholesterolu. Całość uzupełniają porady dietetyczne.

Eleanor Bull - ukończyła King"s College w Londynie. Uzyskała tam dyplom z farmakologii z wyróżnieniem, a następnie zrobiła doktorat z neurologii na Uniwersytecie w Nottingham. Jest autorką wielu książek z serii Lekarz rodzinny.

Wydawnictwo Septem