Cholisept - na ostry ból gardła

  • 1

Cholisept™ przynosi natychmiastową ulgę przy ostrym bólu gardła.

         
ocena: 2/5 głosów: 2
Cholisept - na ostry ból gardła
W okresie zimowym i wczesnowiosennym wzrasta nasza podatność na infekcje gardła, choć ostry ból gardła atakuje z równą siłą przez cały rok. Nagły, silny ból o charakterze kłucia, promieniujący od szyi do ucha, podwyższona temperatura, rzadziej: kaszel lub katar to mogą być objawy infekcji bakteryjnej. Ciężka infekcja wymaga konsultacji lekarskiej i leczenia ją antybiotykami.

Natychmiastową ulgę w ostrym bólu gardła przynosi Cholisept™, który działa jednocześnie miejscowo znieczulająco i antyseptycznie, dostępny w dwóch wersjach smakowych: jeżynowym oraz miodowo-cytrynowym. Jednym ze składników Choliseptu™ jest heksylorezorcynol, który od razu miejscowo znieczula bolące gardło i działa przeciwbakteryjnie, drugim zaś - chlorek benzalkoniowy, który działa antyseptycznie. Już 4 pastylki środka zawierającego tej klasy związki antyseptyczne redukują ilość bakterii o 90% .
Cholisept o smaku jeżynowym oraz Cholisept o smaku miodowo - cytrynowym - działanie antybakteryjne i miejscowo znieczulające.

Opakowanie 16 pastylek, cena ok. 10 zł.

1 pastylka do ssania zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu, 1,2 mg chlorku benzalkoniowego.
Wskazania:
Objawowo w bólu i zapaleniu gardła.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na na heksylorezorcynol, chlorek benzalkowniowy lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nietolerancja niektórych cukrów (glukozy, sacharozy, fruktozy).
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - 1 tabletka co 3 godziny (max 8 tbl./doba)
Dzieci w wieku 7 - 12 lat - 1 tabletka co 3 godziny (max 4 tbl./doba)
Pomiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. Z o.o., Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.