Infekcje - przeziębienie i grypa

Czym różni się grypa od przeziebienia? W jaki sposób leczyć przeziębienie i grypę? Wszystko o grypie i przeziębieniu...

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Infekcje - przeziębienie i grypa
Jakie są objawy grypy? Jak często chorujemy na przeziębienie i grypę? Jakie wirusy są odpowiedzialne za grypę i przeziębienie? Kiedy powinniśmy się udać do lekarza? Jakie są powikłania pogrypowe? Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą? Jakie są objawy przeziębienia? Kiedy brać leki przeciwgorączkowe? Jak łagodzić bol gardła, a jakie leki stosować na katar czy kaszel? Kiedy stosować antybiotyk? Jak zapobiegać infekcjom układu oddechowego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzieli książka "Przeziębienie i grypa" Joanny Tylżanowskiej-Kisiel.

Kto z nas nigdy nie był przeziębiony albo nie miał grypy? Zakażenia górnych dróg oddechowych są charakterystyczne dla okresu jesienno-zimowego. Ludzie często stosują pojęcia "przeziębienie" i "grypa" zamiennie. Nie zdają sobie sprawy z tego, że prawidłowa diagnoza choroby ułatwia jej leczenie i pomaga złagodzić objawy. Z książki "Przeziębienie i grypa" dowiesz się, jak rozpoznać grypę, a jak przeziębienie. Poznasz także skuteczne metody leczenia obu infekcji.

Joanna Tylżanowska-Kisiel jest lekarzem medycyny, specjalistą alergologiem, pulmunologiem oraz pediatrą. Jako lekarz-praktyk przez wiele lat pracowała na oddziale dziecięcym w szpitalu w Otwocku. Obecnie jest zatrudniona w kilku poradniach alergologicznych, m.in. w Warszawie, Otwocku i Siedlcach.

Wydawnictwo Septem