Ciekawe nazwy restauracji

  • 4

Przedstawiamy ciekawe nazwy restauracji, barów i pubów - jedne w zabawny sposób zachęcają do zjedzenia obiadu w lokalu, inne - wydaje się że wręcz odwrotnie.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Ciekawe nazwy restauracji
Czy nazwa baru w którym serwuje się kebab "Pod psem" przyciąga klientów? Idąc tym tropem nie trzeba wstydzić się porównania, że działa na nich jak lep na muchy, skoro funkcjonuje i ma się dobrze.

Czy Cwaniak Warszawski uprzejmie obsługiwał gości, a w przycmentarnym Barze Pod Trupkiem jedzenie jest zawsze smaczne i zdrowe? Pączki z wrocławskiej cukierni Pod Trumienką rozchodzą się jak świeże bułeczki, co wskazuje na to, że klientów nazwa nie odstrasza.

W Świnoujściu kac po całonocnej imprezie nikomu niestraszny - bar Kacyk zawsze poratuje gościa zimnym piwkiem.

Gorzej będzie, jeśli delikwent taki trafi do Restauracji Wrocław w Gdańsku albo po drodze napotka Restaurację Szczecin na Śląsku - może już nie być tak do końca pewny, czy wie gdzie następnego dnia wylądował.
Pół biedy, jeśli to nazwa polskiego miasta - London albo Praha mogłyby zaniepokoić bardziej.

Można zjeść obiad w zajeździe Pod Krzywym Ryjem, albo w barze mlecznym o nazwie Karaluch. Najlepszą renomą lokalu jest chyba to, że wbrew krzykliwemu szyldowi sanepid nie kazał go zamknąć - czyli możemy byc pewni, że jest smacznie i czysto.

W Rzeszowie knajpa Graciarnia ma już z kolei związek z wystrojem wnętrza - krzesła wykonane ze sklepowych wózków, blat stolika z... wieka od trumny.

Pędzący Królik, Głodny Królik wydają się przy tym zupełnie zwyczajne. W Łodzi studenci bez przerwy się uczą, jak nie w czytelni to w Bibliotece - studenckim pubie. Bez obaw więc mogą mówić głośno, że w sobotni wieczór idą do Biblioteki.

Swoją drogą założyciele tych oryginalnie nazwanych lokali muszą mieć duże poczucie humoru i spory dystans do wielu spraw - kto inny zawiesiłby nad drzwiami swojego baru szyld z napisem Pod Zdechłym Kangurem?