Cytryna, zioła, oliwa - SOS dla stóp

  • 1

Całonocna zabawa może i była przyjemna, ale teraz nasze stopy wołają o ratunek. Są opuchnięte i zwyczajnie w świecie bolą. Jak im ulżyć?

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Cytryna, zioła, oliwa - SOS dla stóp
fot. Fotolia

Nic nie poprawia nastroju jak taniec - to on pozwala nam pokazać siebie, odprężyć się i uwolnić dobrą energię. Czujemy się świetnie, dopóki rano nie usiądziemy i nie zdejmiemy butów. Wtedy zaczyna się koszmar. We znaki dają się niewygodne obcasy, w których dzień wcześniej tak pięknie wyglądałyśmy. Co zrobić, gdy jest już "po fakcie" i zostaje ból?

Trudno w to uwierzyć, ale błoto ma świetny wpływ na naszą kondycję. Konkretnie chodzi to torfowisko. Nie każdy ma je jednak w pobliżu. Warto zamówić w internecie borowinę i zrobić własne bajorko. To jednak czasochłonne i najczęściej możemy pozwolić sobie na nie latem.

Jak więc szybko zadziałać?
Do miski wyciśnij sok z cytryny, a następnie dodaj taką samą ilość wody. Dodaj łyżkę octu z jabłek, który zmniejszy opuchliznę. Zamocz stopy, a po chwili osusz i ubierz ciepłe, bawełniane skarpetki. Następnie połóż się i zrelaksuj (najlepiej ze stopami umieszczonymi wyżej niż głowa).

Dobrym pomysłem jest również ziołowa kąpiel dla stóp. Wystarczy przygotować napar z szałwii. Kilka łyżek ziół zalać gorącą wodą i odstawić pod przykryciem na ok. 20 minut. Gdy zioła nieco ostygną, zanurzyć w nich stopy na kilka minut, a następnie opłukać chłodną wodą.

Jeśli oprócz tego chcesz nawilżyć stopy, przygotuj kąpiel nawilżającą. Jak to zrobić? Przygotuj napar z lawendy (zalej kwiaty gorącą wodą), a następnie dodaj kilka łyżek miodu i 1/5 szklanki oliwy. Resztę uzupełnij wodą i zamocz stopy na kilkanaście minut po czym opłucz je chłodną wodą.

Po męczącej nocy gorąca kąpiel nie jest wskazana - nie zmniejszy ona opuchlizny. By ją zniwelować wystarczy zastosować kilka prostych trików. Polecam!