Czy można usunąć blizny z twarzy?

Wiele z nas boryka się z problemem blizn na twarzy - oto sposoby na walkę z nimi.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Czy można usunąć blizny z twarzy?

Czy w Waszym życiu są kompleksy związane z bliznami na twarzy? Zapewne tak -  każdy był dzieckiem i niejednokrotnie się uderzył, wskutek czego powstały blizny. Nieżadko blizny powstały w czasie dojrzewania. Można z nimi walczyć nie tylko poddając się chirurgicznym zabiegom, lecz także próbując domowych sposobów. Trzeba jednak robić to z rozwagą, tak aby nie zrobić sobie krzywdy.

Blizny na twarzy są często zmorą z jaką trzeba się zmierzyć każdego dnia. Mogą znacznie obniżyć poczucie własnej wartości i wpłynąć na nasze samopoczucie. Nieraz nawet makijaż nie jest w stanie zakryć niedoskonałości, a blizny potrądzikowe są naprawdę trudne do zamaskowania i do usunięcia.

Jednak używając kilku sposobów można je przebarwić i sprawić, że staną się mniej widoczne. Dobrym sposobem jest użycie olejku z drzewa herbacianego, który odnawia komórki skóry, działa antybakteryjnie i sprawia że uszkodzenia nie wnikają jeszcze głębiej. Regularne stosowanie tego olejku może doprowadzić do całkowitego zniknięcia blizn.

Gdy blizny są świeże można zastosować kapsułki z witaminą E, które należy wcierać w miejsce blizny. Można też użyć olejku lawendowego, który ma bardzo wiele dobroczynnych substancji pomagających w walce z bliznami i przebarwieniami. Polecam również stosowanie na ranę naturalnego miodu, który zapobiegnie powstaniu blizny oraz stosowanie olejku z drzewa herbacianego nakładanego na twarz bezpośrednio po jej oczyszczeniu.

Idealny wpływ na zlikwidowanie blizn można uzyskać dzięki sokowi wyciśniętemu z liści mięty oraz cytryny. Należy w takim soku zanurzyć płatki kosmetyczne i robić z nich okłady, a maseczka z ogórków pokrojonych w plastry i nałożonych na około 15 minut pozwoli na zniknięcie blizn.
Kozieradka również ma znaczący wpływ na poprawę kondycji skóry i jest ogólnie polecana w walce z bliznami.

Istnieje wiele sposobów na walkę z bliznami, ale trzeba pamiętać, że jeden zabieg przeprowadzony domowym sposobem na pewno nie przyniesie oczekiwanego skutku. Ważna jest cierpliwość. Na forach można odszukać setki przepisów na maseczki, ale zawsze należy zachować umiar i nie wolno stosować jednej po drugiej, ponieważ w ten sposób można sobie zaszkodzić. Jeżeli wasze blizny są naprawdę głębokie to polecam, udać się do kosmetyczki (oczywiście sprawdzonej), która może doradzić w jaki sposób zwalczyć blizny i czy nie będzie konieczne wykonanie zabiegów kosmetycznych.

Jeśli to nie zadziałało, polecamy zapoznanie się z TYM artykułem >>>