Skuteczne sposoby walki z komarami

  • 1

Plagą ciepłych dni i wieczorów są komary. Sposobów ich zwalczania jest wiele, ale które są naprawdę skuteczne, a przy tym naturalne i nie drogie? Olejki, witaminy, kwiaty i inne.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Skuteczne sposoby walki z komarami
Bazylia
Jej intensywny zapach odstrasza komary. Posadzona w ogrodzie czy na parapecie w doniczce wybornie sprawdzi się w swoim zadaniu, a przy tym będzie mogła nam służyć w kuchni jako dodatek do potraw.

Mirt
Jest zieloną dekoracyjną roślina o skórzastych liściach i drobnych kwiatkach.  Wydziela charakterystyczny zapach odstraszający komary. Należy posadzić je w słonecznym miejscu, które umożliwi mu wzrost.

Rosiczka
Ta znana roślina owadożerna jest idealna w walce z komarami. Wabi owady za pomocą wydzielanej przez siebie substancji . Te siadają na kwiatku,  a następnie zostają unieruchomione przez wydzielaną w tym celu ciecz. Następnie kwiat zamyka się, a owad zostaje strawiony.

Sumia
Zwana też Catalpalą to drzewka o białych kwiatach rosnące na przełomie lipca i sierpnia. Catalpa wydziela zapach odstraszający i jest w niewielkim stopniu wyczuwalny także dla człowieka. Należy sadzić je w miejscach o dużej przestrzeni.

Jedzenie cebuli odstrasza komary?

Jeśli nie chcemy mieć komarów w swoim domu, dobrze jeśli postawimy na spodeczku, blisko okna, plasterki cebuli, lub zawiesimy na oknie zielone listki pomidorów. Jedzenie cebuli również odstrasza komary, bowiem organizm ludzki wydala wtedy zapach odstraszający je.

Witamina B
Komary identyfikują człowieka po zapachu potu. Dzięki tej wiedzy możemy skutecznie się przed nimi chronić. Niektórzy w tym celu zażywają witaminę B1 odstraszającą komary. Szczególnie polecany jest suplement witaminy B1 complex.  Jedzenie czosnku również zmienia zapach potu.

Naturalna ochrona skóry - czyli olejki zapachowe.
Komary nienawidzą zapachu olejków eterycznych.  Cynamonowy, goździkowy, miętowy, cytrynowy, pomarańczowy, grapefruitowy, eukaliptusowy, paczulowy, waniliowy, lawendowy i majerankowy to te najlepiej działające. Olejki te możemy mieszać i stosować w kominkach, skrapiając ubranie, a nawet drewno do ogniska.