Czym jest Slow Food?

Slow food to idealne rozwiązanie dla tych, którzy żyją aby jeść i rozkoszować się obfitością lokalnych produktów.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Czym jest Slow Food?
Zwolnij i rozsmakuj się w życiu !

W tym roku świat wreszcie zacznie zwalniać. Coraz popularniejsze stają się spotkania towarzysko-kulinarne,  gdzie w domowym zaciszu grupy przyjaciół i nieznajomych spotykają się, aby wspólnie gotować i smakować jedzenie.

Coraz więcej osób zapisuje się również na warsztaty kulinarne, aby nauczyć się jak w tych "zabieganych" czasach własnoręcznie przygotować pełnowartościowe posiłki, ale również po to, żeby w miły sposób spędzić czas i degustować przyrządzone przez siebie samego specjały. Ten sposób postępowania całkowicie odzwierciedla ideę ruchu Slow Food.

Slow food = Dolce vita

Slow Food jest międzynarodową organizacją non-profit, której celem jest propagowanie zdrowego odżywiania, korzystania z lokalnych produktów, wspierania rodzimych producentów. Nie dziwi nas fakt, że powstał właśnie we Włoszech, już 26 lat temu. Na całym świecie ruch ten zrzesza ok. 60 tys. osób, które myślą i działają zgodnie z filozofią organizacji.

Slow Food to afirmacja życia, jego manifest to zmysłowe doznania, rozsmakowanie w naturalnej żywności i radość z czasu spędzonego wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. W czasach gdy wszyscy żyjemy w pośpiechu, jedząc wysoką przetworzone i naszprycowane szkodliwymi substancjami fast foody, ruch SF proponuje nam odkrywanie nowych smaków w naszym regionie. Nie pozwala by w zapomnienie poszły tradycyjne receptury jak i produkty dostępne tylko garstce ludzi je wytwarzających. Jego celem jest również promowanie narodowych specjałów, tak, abyśmy wszyscy w kraju lub poza jego granicami, mogli cieszyć się ich wyjątkowością.

Przyłączysz się?

Każdy może stać się członkiem ruchu  Slow Food. Jeśli bliska jest Ci idea wolnego życia,  promowania regionalnego jedzenia i przeciwstawiania się cywilizacyjnemu pędowi, wejdź na tę  stronę i zrób pierwszy krok.  Wystarczy wypełnić formularz, wybrać opcję podstawową (60zł od osoby/rok) lub międzynarodową (200zł od osoby/rok) i działać! W zamian dostaniesz legitymację członkowską, biuletyny informacyjne, zniżki na publikacje Slow Food i imprezy organizowane przez stowarzyszenie.