Dom w Italii

Peter Pezzelli, Dom w Italii, Wydawnictwo Literackie

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Dom w Italii

Dwoje samotnych osób wśród smaków włoskiej prowincji.

Peppi opuszcza Amerykę p śmierci ukochanej żony. Powraca do małej, włoskiej wsi Villi San Giuseppe gdzie spędził dzieciństwo. Tam spotyka Lukę, dawnego przyjaciela, i znajduje ukojenie w podczas pielęgnacji jego ogrodu. Nawiązuje także kontakt z Lukrecją, córką przyjaciela, która także jest w żałobie po śmierci męża.

„Dom w Italii” to opowieść o cierpieniu i miłości. Dowód na to, że po każdej burzy wychodzi słońce a życie nam może jeszcze wiele zaoferować. Włoskie klimaty są nie tylko tłem wydarzeń ale inspiracją dla wielu do odwiedzenia słonecznej Italii by na własnej skórze odczuć jej smaki i zapachy.

Peter Pezzelli urodził się w Rhode Island i jest Amerykaninem o włoskich korzeniach. Przygodę z literaturą rozpoczął pisząc artykuły do lokalnej prasy unieruchomiony w domu po wypadku. Inspiracja do napisania „Domu w Italii” była kilkutygodniowa podróż Petera do Włoch gdzie mieścił się dom jego babki. Jest także autorem takich książek jak: „Kuchnia Franceski”, „Każda niedziela”, „Lekcje włoskiego” i „Villa Mirabella”.