Doustny płyn nawadniający

Dicodral Liquido to jedyny na rynku gotowy do spożycia Doustny Płyn Nawadniający.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Doustny płyn nawadniający
Wygodna forma preparatu i przyjemny pomarańczowy smak sprawia, że preparat od trzydziestu lat jest numerem jeden we Włoszech. W Polsce Dicodral Liquido to kolejny po Floridralu płyn nawadniający, który wzbogaca portfolio produktów firmy Vitis Pharma. Jest dostępny w  sprzedaży w aptekach na terenie całego kraju.

Sytuacje, w których warto zastosować Dicodral Liquido

- biegunka i wymioty, szczególnie w podróży
Skład wody jest odmienny w różnych miejscach w Polsce, Europie i na świecie. Są kraje, gdzie korzystanie z lokalnej wody, a nawet butelkowanej, nie jest wskazane.
W takich sytuacjach najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest stosowanie gotowego do spożycia płynu nawadniającego Dicodral Liquido.
- upały, intensywny wysiłek fizyczny i inne sytuacje, w których następuje znaczna utrata wody.
- nawadnianie po spożyciu alkoholu


Czym jest odwodnienie organizmu?

Odwodnienie to stan, w którym zawartość wody w organizmie spada poniżej wartości niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Dla człowieka wartość ta wynosi 1% ciężaru ciała. Widoczne objawy odwodnienia występują przy utracie wody równej 3% ciężaru ciała, a przy 10% jest to już stan ciężki, zagrażający życiu. Najbardziej narażone na skutki odwodnienia są dzieci i osoby starsze.

Przyczyny odwodnienia:

Najczęstszymi przyczynami odwodnienia są: biegunka, wymioty, wysoka temperatura ciała wywołana zakażeniem. Poza utratą płynów, dochodzi wtedy również do utraty niezbędnych dla organizmu składników mineralnych. Dlatego w takiej sytuacji najważniejsze jest szybkie podanie płynu nawadniającego o odpowiednim składzie. Dicodral Liquido (podobnie jak Floridral) posiada skład zgodny z zaleceniami ESPHGAN (The European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition). 
 
 
Co wyróżnia Dicodral Liquido?

•    Forma – to pierwszy Doustny Płyn Nawadniający (DPN) w postaci gotowego do spożycia napoju, w kartoniku o pojemności 200ml z dołączoną słomką.
W sprzedaży w formie sześciopaku (6x200ml, cena ok. 19 zł).

•    Wygoda – brak konieczności sporządzania płynu oraz przechowywania go  w lodówce (idealna forma w czasie podróży),

•    Skład – zgodny z zaleceniami ESPHGAN1.
Kartonik 200 ml zawiera:
-    Glukoza 90 mmol/l
-    Sód 60 mmol/l
-    Chlor 37 mmol/l
-    Potas 20 mmol/l
-    Cytrynian 14 mmol/l
-    Osmolarność 221 mOsm/l

Jak stosować Dicodral Liquido?

Niemowlęta i małe dzieci: kartonik należy otworzyć przy pomocy nożyczek, a jego zawartość przelać do butelki ze smoczkiem lub kubka.
Dzieci powyżej 3. roku życia i dorośli: należy pić małymi porcjami przy użyciu dołączonej słomki.
Ilość i częstotliwość stosowania jest uzależniona od wieku, wagi i występujących objawów (szczegóły na opakowaniu Dicodral Liquido).