Druga edycja programu Jem Kolorowo

Program edukacyjnym Jem kolorowo! jest realizowany dla marki KNORR.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Druga edycja programu Jem Kolorowo
Program promuje zdrowe żywienie wśród dzieci ze szczególnym uwzględnieniem warzyw.

Z początkiem roku szkolnego 2008/2009 ponad 50 000 piątoklasistów z 1000 szkół podstawowych w całej Polsce weźmie udział w programie edukacji zdrowotnej - Jem kolorowo! organizowanym przez markę KNORR. Celem programu, którego adresatami są również nauczyciele i rodzice, jest propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem codziennego spożywania warzyw i owoców. Patronat nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka, a opiekę merytoryczną nad materiałami programowymi sprawuje Rada Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka. Patronem medialnym jest Polska The Times.

Pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a opinie uczniów, nauczycieli i rodziców były wręcz entuzjastyczne. Dlatego też organizatorzy programu zdecydowali się kontynuować edukację zdrowotną wśród polskich uczniów. Materiały programowe zostały wysoko ocenione przez Rzecznika Praw Dziecka, a Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli MEN – rekomendował program „Jem kolorowo!” nauczycielom.

„Sukces pierwszej edycji programu Jem kolorowo! i fakt, że do realizacji drugiej zgłosiło się blisko dwa razy więcej szkół niż w zeszłym roku, cieszy nas ogromnie i potwierdza nasze zaangażowanie w realizację kampanii społecznych” – powiedział Mariusz Pleban - Partner Zarządzający Multi Communications.

Tytuł programu „Jem kolorowo!” nawiązuje do 5 kolorów, na które podzielono warzywa i owoce. Naukowcy stwierdzili, że barwa warzyw i owoców wiąże się z określonymi substancjami odżywczymi i stąd ich podział na 5 grup kolorystycznych: zielone, żółto-pomarańczowe, czerwone, niebiesko-purpurowe oraz białe. Autorzy programu zachęcają, by jeść codziennie warzywa i owoce każdego koloru, ponieważ składniki pokarmowe zawarte w każdej grupie kolorystycznej troszczą się o organizm w inny sposób.