Duże donice i wazony

  • 1

Czasami duży rozmiar bywa sporny jeśli chodzi o estetykę. Nigdy jednak w przypadku donic i wazonów Ter Steege.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Duże donice i wazony
Jak pokazują przykłady z oferty holenderskiego producenta duże naczynia do kwiatów wyglądają atrakcyjnie zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodach.

Donice i wazony z kolekcji Davos to naczynia nowoczesne, które na dodatek wpisują się w modny, ekolgiczno-minimalistyczny trend urządzania wnętrz. Wrzecionowate formy wazonów i donic z tej kolekcji wykonane z włókna szklanego i żywicy zostały ciasno oplecione sznurem wykonanym z liści bananowca. Jeśli chodzi o kolorystykę, do wyboru mamy rozbieloną szarość oraz złamaną brązem biel. W kolekcji oferowane są donice o średnicy 34 i 42 cm oraz prezentowane na zdjęciu wazony o wysokości 50 i 95 cm.

Naczynia z kolekcji Luzern wyglądają jakby były oklejone kawałkami chropowatej kory. I tak też jest w rzeczywistości – konstrukcja donicy wykonana z włókna szklanego pokryta jest pasami nieoszlifowanego drewna teakowego. Taka surowa i naturalna estetyka sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach w stylu kolonialnym lub retro. W serii dostępne są donice o średnicy 36 i 43 cm oraz wazony o wysokości 54 i 70 cm.

Cirrus Oxblood to ceramiczne, szkliwione donice i wazony, które można wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń (są mrozoodporne). Naczynia w kształcie prostopadłościanu o zaokrąglonych dolnych krawędziach oferowane są w atrakcyjnym kolorze burgunda, który zdaje się wyrastać na faworyta wiosennej kolekcji Ter Steege Poland. W linii Cirrus Oxblood znajdziemy wazony o wysokości 68 i 99 cm oraz donice o średnicy 19, 24, 26, 34, 35 i 50 cm.

Wazony z kolekcji Victoria są dostojne jak nazwa, którą noszą. Klasy dodają im eleganckie, stonowane kolory – jasnoszary i czarny. Zaś „wisienką na torcie” jest charakterystyczna dekoracja w postaci kołatki z głową lwa. Mrozoodporne naczynia wykonane są z nowoczesnych materiałów, którymi są włókno szklane, żywica oraz mieszanina cementowo-gipsowa. W kolekcji dostępne są dwa wazony kwadratowe: 40/41 i 53/90 cm oraz wazon prostokątny o boku 60x35 cm i wysokości 43 cm