Dwunastoletnia luksusowa whisky Dewar's

  • 1

Dewar’s Special Reserve Scotch Whisky Aged 12 Years – to mieszanka najlepszych rodzajów whisky dojrzewających przez co najmniej 12 lat.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Dwunastoletnia luksusowa whisky Dewar's
Charakteryzuje się głęboko bursztynowa barwą oraz owocową nutą zapachową oraz bogatym, delikatnym, zbalansowanym smakiem . Whisky Dewar’s 12 Years Old została stworzona przez Master Blendera Toma Aitkena w 2000 roku. W procesie produkcji jest używany proces zwany podwójnym starzeniem (Double Aging). Wyjątkowy smak Dewar’s 12YO jest doceniana przez koneserów na całym świecie. Do tej pory, wyjatkowa gładkość smaku został potwierdzona prawie 30 nagrodami światowymi, m.in. Monde Selection, Gold Medal & Trophy (2007). Do składowania alkoholu używa się drewnianych, starannie przygotowanych beczek, w których wcześniej przechowywane było sherry lub burbon. Dzięki temu alkohol dojrzewa, a przy tym nabiera wykwintności oraz lekkiej słodyczy.

Kilka ciekawostek na temat Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's:
Barwa Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's: głęboko bursztynowa;
Aromat Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's: owocowy, zmieszany z sułtankami i rodzynkami oraz nutą szkockiego wrzosu, co daje w rezultacie doskonale zrównoważoną, dojrzałą whisky;
Smak Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's: bogaty, słodki i owocowy, przechodzi w głęboki smak grzejący usta, z delikatną dębową nutą;
Nuta główna Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's: zaokrąglona, od średniej do pełnej whisky;
Finisz Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's: długi, pełen aromatów.

Uwagi na temat Dwunastoletniej luksusowej whisky Dewar's niektórych ekspertów:
Phillip Hills, autor „The Scotch Whisky Directory” pisze, że DEWAR’S 12 charakteryzuje się „profilem, z którego można być dumnym: mnóstwo owoców i kwiatów, a w tle orzechowa słodycz i mocny żywiczny aromat. Doskonała whisky w każdym towarzystwie.”
Jim Murray, autor „Whisky Bible 2006” komentuje, że DEWAR’s 12 jest „wyjątkowo dobrze skomponowana. Zawiera owocowe nuty i dymne akcenty, które wzbogacają nieco bardziej trójwymiarowy smak whisky zbożowej i miękki miodowy aromat whisky słodowej. Doskonała integracja twardszych ziaren i rozwijający się posmak dębu. Wspaniały trunek, dzięki któremu przenosimy się w czasy, kiedy kochano się w mieszanych whisky”.

Wyłącznym dystrybutorem whisky Dewar’s na polskim rynku jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.