Ekologiczne święto Zielono Mi

Park Handlowy Auchan Bielany zaprasza na wielkie ekologiczne święto "Zielono Mi", które odbędzie się w dniach 8 - 10 maja 2009.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Ekologiczne święto Zielono Mi
Tak jak w poprzednich latach “ZIELONO MI” to akcja promująca naturę oraz świadome postawy ekologiczne wśród mieszkańców Dolnego Śląska w myśl zasady “Myśl globalnie i działaj lokalnie”.
W roku 2009 akcja będzie przebiegać na trzech poziomach:
1.Konkurs dla młodzieży szkolnej z wielkim finałem w piątek 8 maja 2009.
2.Zbiórka makulatury dla mieszkańców Wrocławia i okolic - makulaturę będzie można wymienić na drzewka od piątku 8 maja do niedzieli 10 maja.
3.Jarmark Ekologiczny w dniach 8 - 10 maja 2009.
Akcja „Zielono mi” jest częścią realizowanego w tym roku przez Park Handlowy Auchan Bielany programu „Ekologia – Natura – Edukacja”. Obok mobilizowania mieszkańców Dolnego Śląska do utylizacji i segregacji odpadów, celem imprezy jest popularyzowanie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie postaw życia zgodnego z naturą oraz stworzenie nowej przestrzeni proekologicznej na Dolnym Śląsku, która dzięki wspólnym działaniom jego mieszkańców będzie miała szansę na stały i zrównoważony rozwój.
Za pieniądze uzyskane z zebranej makulatury zostaną zakupione drzewa, które będą zasadzone we Wrocławiu i na Bielanach w gminie Kobierzyce. Drzewa, które rosnąc i dostarczając tlenu, zieleni i wypoczynku będą świadectwem odpowiedzialności społecznej współczesnego społeczeństwa wobec przyszłych pokoleń.