Eleganckie lodówki Amica

Firma Amica wprowadza do swojej oferty nową linię lodówek Elegance.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Eleganckie lodówki Amica
Dzięki zaawansowanym i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznymi oraz eleganckiemu i oryginalnemu wzornictwu, najnowsza generacja chłodziarko-zamrażarek wyznacza nowy i niepowtarzalny styl w polskiej kuchni.

Nowa linia lodówek Amica “Elegance” zachwyci tych, którzy cenią piękne rzeczy. Jej elegancki wygląd zapewnia symetryczna konstrukcja, a także najwyższa jakość materiałów, z których została wykonana. Specjalna powłoka obudowy Inox sprawia, że po jej dotknięciu nie pozostają żadne szpecące ślady. Prawdziwe bogactwo kryje jednak w sobie wnętrze lodówek. Linia Elegance zyskała wiele praktycznych rozwiązań i użytecznych funkcji, dzięki którym chłodziarko-zamrażarki są bardziej oszczędne, a przede wszystkim pozwalają dłużej utrzymać świeżość i zapach przechowywanych produktów.

W zależności od modelu, lodówki z linii Elegance mogą być wyposażone w następujące funkcje i rozwiązania:

Air System, czyli unikalny system równomiernego rozprowadzania powietrza, który sprawia, że w całej lodówce panuje taka sama temperatura. Wentylator zamontowany w górnej części chłodziarki rozprowadza zimne powietrze do każdego jej miejsca, co daje komfort dowolnego rozmieszczenia żywności.

Anti-bakteria System pozwala na znacznie dłuższe utrzymanie świeżości i wartości odżywczych przechowywanych produktów. Specjalny materiał, z którego wykonane jest wnętrze lodówki, zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni, będących główną przyczyną przykrego zapachu i psucia się żywności.
Fresh zone, to specjalna komora, w której panuje niższa temperatura od temperatury w pozostałej części chłodziarki. Waha się ona w przedziale od 0 do 3°C. Dzięki takiej temperaturze oraz odpowiedniej wilgotności powietrza, produkty przechowywane w komorze Fresh Zone, zachowują świeżość nawet do trzech razy dłużej niż produkty przechowywane w standardowych warunkach. Jest to więc idealne miejsce do przechowywania serów, ryb, owoców i warzyw.

No frost, czyli system obiegu zimnego powietrza zapewnia produktom przechowywanym w zamrażalce optymalną i stałą temperaturę. Nadmiar wilgoci odprowadzany jest na zewnątrz urządzenia, co w efekcie zapobiega powstawaniu w zamrażarce szronu.

Na wyróżnienie zasługuje również elektroniczny panel sterowania, umożliwiający dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Pozwala on na zarządzanie takimi funkcjami, jak:
- regulacja temperatury oddzielnie dla chłodziarki i zamrażarki;
- włączenie Funkcji Wakacje, która pozwala zmniejszyć pobór energii podczas dłuższej nieobecności w domu bez konieczności wyłączania urządzenia;
- włączenie Funkcji Eco, pozwalającej urządzeniu na automatyczne ustawienie optymalnej temperatury w komorze chłodziarki i zamrażarki;
Elektroniczny system sterowania poinformuje także o niedomkniętych drzwiach specjalnym sygnałem dźwiękowym.

Nowa linia Elegance zostala rownież wyposażona w wiele innych praktycznych rozwiązań. Jedną z nowości jest system głębokich drzwi, pozwalający na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i pełną swobodę aranżacji balkoników. Dodatkowo balkoniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy produkt bez wzglądu na swój rozmiar, znalazł dla siebie miejsce. Nowe lodówki wyposażone są więc w duże, średnie i małe balkoniki, przy czym te ostatnie są idealnym miejscem na kosmetyki i lekarstwa.

Ciekawym rozwiązaniem jest składany wieszak na butelki, który umożliwia chłodzenie napojów w pozycji poziomej oraz specjalny balkonik na pizzę. Zamrażarka wyposażona także została w tacę szybkiego mrożenia, pozwalającą na szybkie zamrożenie drobnych produktów, takich jak owoce, warzywa czy lód.

Lodówki z linii Elegance pracują w klasie energetycznej A+, spełniając tym samym najwyższe wymagania europejskich norm. Jest to tym bardziej istotne, że chłodziarki i zamrażarki, to jedyne urządzenia w domu, które pracują nieprzerwanie, 365 dni w roku. Im więc niższe zużycie energii, tym niższe rachunki za prąd.