Festiwal Grzańca w Piszu!

  • 1

Sezon kulturalno-rozrywkowy 2011 czas zacząć! Pisz zaprasza na festiwal jakiego jeszcze nie było.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Festiwal Grzańca w Piszu!

Gmina Pisz zapowiada ciekawe zimowe atrakcje. Zrealizuje ona projekt, który będzie zupełną nowością! Mowa o "Mazurskim Festiwalu Grzańca 2011". Impreza odbędzie się na przełomie lutego i marca 2011 r. Celem projektu "Mazurski Festiwal Grzańca 2011" jest wytwarzanie i promocja produktów regionalnych, w tym wypadku chodzi o grzaniec, który jest oparty na składnikach lokalnych z regionu Warmii i Mazur. Impreza ma mieć charakter cykliczny.


Organizatorzy zapewniają, że grzaniec to dobry sposób na przeziębienie, chrypkę lub zachowanie odporności organizmu. Spotkanie i aktywność ruchowa przy grzańcu to doskonała recepta na integrację mieszkańców oraz turystów. Podkreślają także, że nie namawiają do spożywania alkoholu.


Dodatkową atrakcją będzie konkurs na najsmaczniejszy napój! Najlepszy grzaniec zostanie wybrany przez publiczność, a jego autor otrzyma atrakcyjne nagrody pieniężne.Ponadto zapowiadane są występy kabaretów i zespołów muzycznych.  Impreza będzie miała charakter otwarty. Punktem kulminacyjnym będzie efektowny pokaz fajerwerków z podkładem muzycznym.Źródło: www.pisz.pl