Malinowe święto

10 lipca 2011 w Kraśniku będzie obchodzone Święto Malin

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Malinowe święto

Malina, królowa wieczoru

W tym roku po raz kolejny będzie można uczcić te cieszące oko i podniebienie owoce. Jak powszechnie wiadomo, Święto Malin ma już swoje tradycje i prestiż. Impreza służy przede promocji regionu oraz gromadzi tłumy zwolenników owoców miękkich.

Tegoroczne świętowanie odbędzie się w niedzielę (10.07.2011). Jego rozpoczęcie planowane jest na godzinę 11.00, otwarciem stoisk handlowych. O godzinie 12.00 natomiast ma się odbyć uroczysta msza św. w kościele p.w. NMP w Kraśniku. O godz. 15.00 przewidziano część artystyczną, którą rozpoczną występy zespołów z terenu powiatu kraśnickiego: o 15.45 - występ zespołu Olek Band, o 16.15 - występ uczestników konkursu karaoke , o 16.35 - wytęp zespołu Go Machine.

Część oficjalna Święta Malin rozpocznie się o godz. 17.05. Na godz. 18.00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu na potrawę z malin, a o godz. 18.15 finał konkursu na najładniejszy ogród, gospodarstwo domowe i ogródek działkowy.

O godz. 18.45 na scenie w kraśnickim amfiteatrze pojawi się zespół Anima. Wszystkie atrakcje z całą pewnością urozmaicą imprezę i nikomu nie pozwolą się nudzić. Nawet dla wymagających, organizatorzy mają coś w zanadrzu. Gwiazdą wieczoru – obok malin – będzie Małgorzata Ostrowska. Kto wie, być może świąteczny klimat udzieli się również artystce i tym razem zamiast o szklanej, zaśpiewa o malinowej pogodzie?