Festiwal Wiwat Japonia! – święto japońskiej kuchni

Impreza nie do przeoczenia dla prawdziwych miłośników japońskiej kuchni. W ramach festiwalu między innymi konkurs na najlepszą restaurację sushi.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Festiwal Wiwat Japonia! – święto japońskiej kuchni

Kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni zdobyła już niezwykłą popularność w Polsce, restauracje serwujące sushi wyrastają jak grzyby na deszczu, tak więc nadchodzący festiwal Wiwat Japonia! może być niepowtarzalną okazją do pogłębienia wiedzy o japońskiej kuchni, a przy okazji zorientowanie się, gdzie serwuje się najlepsze sushi w kraju i w mieście!

Polska drugą Japonią (przynajmniej na jeden dzień)

Festiwal Wiwat Japonia odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik już 16 października 2011 roku, jest to druga edycja festiwalu, którego pierwsza odsłona cieszyła się wielką popularnością.

Kulinarnym gwoździem programu będzie przeprowadzony konkurs na najlepszą restaurację sushi – The Best Polish Sushi Restaurant 2011. Sushi Masterzy biorący udział w konkursie będą oceniani przez jury złożone z największych polskich i zagranicznych specjalistów. Zainteresowani widzowie będą mogli także wziąć udział warsztatach robienia sushi .

Gośćmi festiwalu będą najlepsi w branży, zapowiadana jest także liczna delegacja z Japonii, odwiedzą go także specjaliści z branży gastronomicznej, przedstawiciele najwyższej jakości marek japońskich na polskim rynku, a także uczeni z zakresu kultury japońskiej i japońskiego języka.

Samurajowie i anime

Sushi to nie wszystko! Inne przewidziane atrakcje to między innymi plebiscyt na Najbardziej Znaną Japońską Markę 2011 prezentacje kultury i stylu życia Japończyków: pokazy parzenia herbaty, samurajskie pokazy sztuk walki, pokazy tańców japońskich, wystawa fotograficzna i projekcja filmów anime .

Na najmłodszych czekać będą farby i mazaki, które pozwolą im uczestniczyć w konkursie plastycznym dla dzieci „Odrodzona Japonia – Kraina Marzeń Dzieci”.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.
 

Musimy zmartwić wszystkich chętnych - impreza jednak się nie odbędzie. Poniżej informacja podana na oficjalnej stronie przez organizatora.

Szanowni Państwo,

Jest nam bardzo przykro zakomunikować, iż z przyczyn niezależnych od organizatorów, po uzgodnieniu z partnerami merytorycznymi, jesteśmy zmuszeni do odwołania tegorocznej edycji Festiwalu Wiwat Japonia! Festiwal Kultury Japonii oraz Konkurs na Najlepszą Restaurację Sushi 2011.

W imieniu własnym, współorganizatorów oraz partnerów merytorycznych serdecznie Państwa przepraszamy oraz dziękujemy za zainteresowanie oraz chęć współpracy przy organizacji imprezy.
Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli przyjemność z Państwem współpracować.

Łącząc wyrazy szacunku, pozostajemy z poważaniem,

SOTO i WCP