Fotorelacja z targów Expo Sweet 2012

  • 6

Dla wielbicieli słodkiego szaleństwa kilka słów i zdjęcia z tegorocznych tagów cukierniczych.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Fotorelacja z targów Expo Sweet 2012
Tegoroczne targi Expo Sweet, odbywające się w dniach 23-25 luty na terenie hali targowej MT Polska przebiegły pod wyraźnym wpływem nadchodzącego Euro 2012. W istocie większość z zaprezentowanycyh w tych dniach tortów, lodów i cukierniczych konstelacji nawiązywała do zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, których jesteśmy gospodarzem.

Wśród konkursowych tortów pierwsze miejsce zajął tort okolicznościowy wykonany przez Karolinę Ciesielską. Poza tortami, ciastkami i zdobnymi deserami w małych pucharkach, halę zdecydowanie zdominowały przepięknie wyczesane i udekorowane rozmaitymi cukierniczymi cudeńkami lody. Trzeba przyznać, że właściwie wszystkie były imponująco dobrej jakości i gdybym miała wybrać, które są najlepsze, miałabym zapewne nie lada problem.

W tym roku na targach można było również spróbować swoich sił w zaparzaniu i finezyjnym podawaniu kawy w kąciku kawowoym, gdzie doświadczeni bariści zdradzali swoje tajemnice chętnym uczniom. Trzeba przyznać, że zaprezentowane w witrynach cukierniczych desery wyglądały naprawdę kusząco, ale cały czas zastanawiałam się czy smakują równie dobrze jak wyglądają. Nie wiedzieć czemu firmy cukiernicze prezentowały te smakowitości, nie oferując jednak możliwości ich spróbowania. Poniżej mała fotorelacja z tegorocznych targów EXPO SWEET 2012.