Gin w szafirowej butelce

  • 1

Pełnię smaku oraz subtelną kompozycję składników ginu Bombay Sapphire skrywała niegdyś wyłącznie unikalna, inspirująca, szafirowa butelka...

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Gin w szafirowej butelce
W 2007 roku dokonało się doskonałe połączenie zalet smakowych ginu z estetyką i funkcjonalizmem jego oprawy. Szafir Bombaju jest obecnie dostępny w błękitnym, oryginalnym opakowaniu.

Szkło potrafi wzbudzić wielkie emocje, być inspiracją dla twórców. W jego głębi tkwi wewnętrzna siła, klucz do poznania nowych, ekscytujących smaków. Takie też jest szkło butelki ginu Bombay Sapphire – nowoczesne i eleganckie, kryjące w sobie barwę szafiru oraz pełnię wysublimowanego smaku. Projektanci marki Bacardi-Martini w nowym roku dopełniają tą idealną szklaną formę, oprawą, pretendującą do miana przedmiotu sztuki użytkowej.

Oprawa odznacza się minimalizmem, prostotą, łączy funkcjonalizm ze stylową ozdobą. Opakowanie ma kształt prostokątnej bryły, ograniczonej jedynie przez górną i dolną podstawę oraz dwie ścianki boczne. Wzornictwo zostało ograniczone do minimum, jedynie subtelne barwy tworzą wyjątkową kompozycję. Ścianki boczne wykonane są z tworzywa sztucznego w odcieniu szafiru, dzięki czemu widok samej butelki ginu Bombay Sapphire nie jest niczym zakłócony - zachowuje to, co piękne. Praktyczną stronę opakowania stanowi możliwość jego podziału na samodzielne elementy, które posłużyć mogą za podkładki pod drinki będące efektownym dodatkiem i uzupełnieniem wyśmienitego trunku. Prosty, nowoczesny design opakowania oraz utrzymanie kolorystyki marki ginu Bombay Sapphire, zapewne nada samemu trunkowi nowego, wyrazistego wymiaru i z pewnością zostanie zauważone.

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalna recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowego i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.