GMO - Wygrajmy zakaz!

3 kwietnia 2012 odbędzie się Wielkie Granie z Greenpeace mające na celu przekonanie premiera do zakazu uprawy GMO w Polsce.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
GMO - Wygrajmy zakaz!
Już 3 kwietnia między godziną 12 a 20 tuż pod oknami Kancelarii Premiera Rady Ministrów (al. Ujazdowskie 1/3, Warszawa) usłyszymy głośne bębnienie… To organizacja Greenpeace wraz z konsumentami, kucharzami, rolnikami, naukowcami czy artystami wybębni premierowi rytm serca na Największym Bębnie Świata (11 metrów średnicy, do 120 osób grających jednocześnie).

O co tyle huku?


Cel jest poważny – uwolnienie Polski od upraw GMO. Organizatorzy oraz członkowie wydarzenia kolejny raz opowiadają się za całkowicie zdrową i naturalną żywnością w Polsce, chcą zakazu uprawy genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 810.

Jak to jest w Europie?

W Unii Europejskiej można uprawiać jedynie dwa gatunki pożywienia GMO – kukurydzę MON 810 oraz ziemniaka Amflora. Producent ziemniaka powoli wycofuje się z naszego kontynentu, jednak uprawa nienaturalnej kukurydzy jest wciąż bardzo powszechna, także w Polsce. Już siedem krajów w Europie wprowadziło zakaz uprawy kukurydzy MON 810 – polski rząd choć obiecał, zmian nie dokonał.

Co na miejscu?

Na przybyłych czeka możliwość poszerzenia swojej wiedzy o GMO w Polsce i Europie, a także poczęstunek w postaci zupy kukurydzianej i tortilli wolnych od GMO. Poparcie dla działania można wyrazić też podpisując petycję przeciwko GMO w Polsce na stronie www.alert-box.org.